Biblioteka Miejska uruchomiła dostęp do 60 tysięcy e-booków

Biblioteka Miejska uruchomiła dostęp do 60 tysięcy e-booków

Biblioteka Miejska uruchomiła dostęp do 60 tysięcy e-booków

Udostępnij

Biblioteka Miejska w Łodzi uruchomiła bezpłatny dostęp do ponad 60 tys. e-booków na platformie Legimi. Usługa dostępna będzie nie tylko dla posiadaczy karty bibliotecznej, ale dla wszystkich łodzian, którzy zarejestrują się na stronie biblioteki.

„W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną, z powodu której wszystkie placówki Biblioteki Miejskiej w Łodzi zmuszone były do zawieszenia działalności, postanowiliśmy udostępnić czytelnikom książki w formie elektronicznej - za pośrednictwem platformy internetowej Legimi. To usługa, która już jest dostępna zarówno dla czytelników posiadających kartę biblioteczną, jak i dla tych, którzy nie byli u nas zarejestrowani” - powiedziała PAP kierowniczka działu promocji i marketingu łódzkiej Biblioteki Miejskiej Dorota Sztyler.

Jak dodała, zainteresowanie łodzian nową usługą Biblioteki Miejskiej jest bardzo duże - tylko w ciągu dwóch pierwszych godzin funkcjonowania systemu, zarejestrowało się w nim 150 osób.

Wcześniej łódzka książnica oferowała dostęp do e-booków za pośrednictwem Legimi jedynie swoim czytelnikom. Obecnie każdy, kto wejdzie na stronę https://www.biblioteka.lodz.pl/ i będzie postępował według podanych na niej wskazówek, uzyska dostęp do wykupionego przez Bibliotekę abonamentu, obejmującego dostęp do 60 tys. książek elektronicznych.

W ramach usługi czytelnik otrzyma mailem kod, który po aktywowaniu zapewni dostęp do wirtualnych półek z książkami przez 30 dni. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało - w przeciwnym wypadku straci ważność. Kody przesyłane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Biblioteka Miejska w Łodzi to instytucja, która powstała kilka lat temu po połączeniu pięciu dzielnicowych bibliotek wraz z ich blisko 80 filiami, działającymi na terenie całego miasta.

[źródło: PAP, Agnieszka Grzelak-Michałowska]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się