Biblioteka Narodowa. Sezon 100: Wyka

Biblioteka Narodowa. Sezon 100: Wyka

Biblioteka Narodowa. Sezon 100: Wyka

Udostępnij

Biblioteka Narodowa. Sezon 100: Wyka” to przedpremierowe spotkanie wokół „Wyboru pism” Kazimierza Wyki (BN, I 333), który w październiku ukaże się nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii Biblioteka Narodowa. W dyskusji udział wezmą Paweł Mackiewicz i Marta Wyka, a poprowadzi ją Inga Iwasiów.

Jestem historykiem literatury, bywam krytykiem, mnóstwo robót organizacyjno-naukowych przepłynęło i wciąż przepływa przez moje godziny, a wszystko to coraz silniej stwarza barykadę biurka. Im dłużej żyję w kraju pełnym tematów, tym mniej ten kraj znam. Zmienia się on szybko, trudno mu zza biurka dotrzymać kroku. Tego kraju jestem piekielnie ciekaw” – pisał Kazimierz Wyka. I nie była to deklaracja na wyrost, tym bardziej zaś kokieteria przedwojennego klerka.

Obszerny i reprezentatywny wybór pism Kazimierza Wyki to znakomita okazja, by na nowo rozważyć spuściznę wielkiego literaturoznawcy. A może zastanowić się także, czego brakuje współczesnej humanistyce, że tak daleko jej do pasji i swobody myśli autora „Życia na niby” oraz urody jego języka.

Więcej o książce: http://bit.ly/Wydawnictwo_Ossolineum_Wyka
______________

Spotkanie odbywa się w cyklu „Biblioteka Narodowa. Sezon 100” organizowanym przez Wydawnictwo Ossolineum i Wrocławski Dom Literatury z okazji jubileuszu 100-lecia serii Biblioteka Narodowa.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się