iedronka nagrodzi uczniów! Wystartował konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

iedronka nagrodzi uczniów! Wystartował konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

Biedronka nagrodzi uczniów! Wystartował konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków"

Udostępnij

Akcja „Gang Fajniaków” wchodzi w nową, poświęconą szkolnej edukacji fazę. Biedronka zachęca szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.

Od 21 września br. dzieci i nauczyciele mają szansę nie tylko pogłębić wiedzę o ekologii, ale i zdobyć atrakcyjne nagrody. Sieć nagrodzi zestawami maskotek i fajniakowych książek dzieci z 400 klas w całej Polsce.

Szkoły powalczą też o jedną z 15 Nagród Grand Prix. Zwycięstwo oznacza, że Biedronka wyremontuje tereny zielone wokół 15 szkół i wyposaży je w energooszczędne żarówki i kosze do segregacji.

Rywalizację szkół w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” będą wspierać przedstawiciele czterech żywiołów, a jednocześnie – członkowie Gangu: Słońce Sonia (ogień), Kropla Ksenia (woda), Drzewo Dobromir (ziemia) i Chmurka Celinka (powietrze). Wraz z nimi, dzieci z „zerówki” i klas I-III poszerzą wiedzę o energii słonecznej, czystości wód i znaczeniu wody dla planety, zjawiskach atmosferycznych czy świecie roślin.

Co więcej, uczniowie sami będą mogli zostać Fajniakami, czyli kimś, kto troszczy się o przyrodę i wie, jak o nią dbać, a także uczy dobrych nawyków innych. Wszystko to dzięki specjalnym materiałom edukacyjnym, przygotowanym przez Biedronkę we współpracy z metodykiem edukacji wczesnoszkolnej.

„Za sprawą Fajniaków staramy się zaangażować najmłodszych do troski o naturę i ekologię, dlatego wystartowaliśmy z konkursem dla szkół podstawowych. Udział w nim mogą wziąć także +zerówki+. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas lekcje przekażą najmłodszym wiedzę, która zostanie z nimi już na zawsze” – mówi Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.

Jak wziąć udział w konkursie? Najpierw nauczyciel chętnej klasy musi zarejestrować się na stronie i pobrać materiały. To scenariusze lekcji, audiobooki Gangu Fajniaków oraz wideo z doświadczeniami ekologicznymi. Potem zadaniem nauczyciela będzie przeprowadzenie zgodnej ze scenariuszem lekcji na temat jednego z żywiołów – ognia, wody, ziemi lub powietrza.

Aby pokazać, jak najmłodsi zgłębiają tajniki przyrody, nauczyciel będzie musiał także udokumentować zajęcia, wykonując zdjęcie lub zrzut ekranu, bo z uwagi na obecną sytuację, pomocnicze materiały przystosowane są także do nauki zdalnej. Ostatnim krokiem jest zebranie indywidualnych prac plastycznych uczniów, które inspirowane są jednym wybranym żywiołem.

Biedronka nagrodzi aż 400 najlepszych klas, po 100 z każdego filaru tematycznego. Zwycięzcy otrzymają maskotki odpowiadające wybranemu żywiołowi, magiczne ołówki do posadzenia w doniczce oraz dyplomy. Na nauczycieli nagrodzonych klas czekają natomiast bony zakupowe do sklepów Biedronka, a na 1000 pierwszych nauczycieli, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursie – także maskotki „Gangu Fajniaków”, książki o przygodach bohaterów i naklejki z Fajniakami.

Każda szkoła lub przedszkole, które przeprowadzą lekcje związane z wszystkimi czterema żywiołami, będą mogły liczyć też na jedną z 15 nagród Grand Prix. Zwycięstwo w tej kategorii oznacza dofinansowanie o wartości 3000 zł na renowację terenów zielonych wokół placówki lub zakup ekologicznych sprzętów do szkoły, takich jak energooszczędne żarówki czy kosze do segregacji.

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” trwa od 21 września do 18 listopada 2020 r. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 3.12.2020.

Więcej informacji o zasadach konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.szkolneprzygodyfajniakow.pl.

Źródło informacji: Jeronimo Martins Polska S.A.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się