Ogólnopolska Izba Księgarń
Big Book Festival ogłasza nową listę gości ze świata!

Big Book Festival ogłasza nową listę gości ze świata!

Big Book Festival ogłasza nową listę gości ze świata!

Udostępnij

Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 21 do 23 czerwca w Warszawie. Pod hasłem „Skok w bok!“  zorganizowano 50 nowatorskich wydarzeń, które przywrócą radość czytania.

Wśród właśnie ogłoszonych gości są: Jamie Barrtlett, którego wystąpienia o demokracji w dobie nowych technologii w TED oglądają miliony, Ayobámi Adébáyo - nowa sensacja literatury nigeryjskiej oraz Katahrina von der Gathen – rewolucyjna edukatorka seksualna z Niemiec.

 Na zaproszenie Big Book Festival przyjadą świetni powieściopisarze, ale także odważni badacze i eksperci, którzy pomagają zrozumieć dynamicznie zmieniający się świat i proponują nowe sposoby myślenia o przyszłości. Wśród autorów, którzy między 21 a 23 czerwca wystąpią na Starym Mokotowie (siódma edycja wędrującego festiwalu odbywa się w „literackim trójkącie bermudzkim“, czyli w Big Book Cafe, Centrum Łowicka oraz willi i muzeum Władysława Broniewskiego – przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego), są uznani i wybitni pisarze: z Włoch przyjedzie Alessandro Barrico, a z Anglii - Sarah Moss.

 Dużo jednak będzie nazwisk nowych i postaci, które polscy czytelnicy będą mieli szansę odkryć. Szef instytucji fact-checkingowej i komik Tom Phillips zaprezentuje teorię o tym, że rozwój cywilizacji oraz homo sapiens jest w istocie dziełem przypadku i sumą spektakularnych porażek. Praktykujący lekarz i podróżnik Gavin Francis opowie, jakim transformacjom i zniekształceniom podlegało w dziejach ludzkie ciało i jakie kształty będzie ono przyjmować w cyfrowo zaawansowanej przyszłości. Katharina von der Gathen nauczy dorosłych, jak rozmawiać z dziećmi o seksie, bo zna odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie o erotykę i biologię zadają mali ludzie. A hiszpańska autorka i rysowniczka María Hesse, która podbiła świat oryginalnie ilustrując biografie najsłynniejszych artystów w dziejach, graficznie opowie o losach Fridy Kahlo i Davida Bowie.

          

 Program zagraniczny Big Book Festival jest zaproszeniem do odkrywania nowych punktów widzenia i spojrzenia na najbardziej fascynujące zjawiska współczesności.

 Ogłoszeni autorzy dołączają do już anonsowanych nazwisk, są wśród nich m.in.: Kate Brown, amerykańska badaczka katastrof nuklearnych, ekscentryczny holenderski powieściopisarz Arnon Grunberg, bułgarska eseistka Kapka Kassabova czy hiszpański reporter opisujący losy uchodźców – Agus Morales. Łącznie festiwal będzie gościł 20 zagranicznych autorów.

Pełna lista gości zagranicznych wraz informacjami o ich osiągnięciach jest na stronie www.bigbookfestival.pl

 Siódma edycja Big Book Festival będzie pełna przyjemności i literackiej rekreacji. W programie znajdą się permormance, pokazy, spektakle oraz happeningi. Będzie czas na małe literackie zdrady, żarty z pisania i czytania, swobodne zabawy słowem i bliskie rozmowy. Pełny program festiwalu poznamy w maju.

 Zapraszamy dziennikarzy do indywidualnych spotkań i wywiadów z gośćmi festiwalu.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się