Bolonia dla Sióstr!

Bolonia dla Sióstr!

Bolonia dla Sióstr!

Udostępnij

W tym roku Dzień Dziecka przerósł nasze najskrytsze oczekiwania! Lepszego prezentu nie mogliśmy sobie wyobrazić! Dowiedzieliśmy się, że Dwie książki wydawnictwa Dwie Siostry  otrzymały wyróżnienia w Bolonii!!

Książka „Pion i poziom" Bartosza Sztybora i Łukasza Golędzinowskiego otrzymała wyróżnienie BolognaRagazzi Award 2020 w kategorii Opera Prima!

 

Werdykt jury:

 

 

 „Dowcipna kartonowa książka, której bohaterowie rozciągają się przed otwierającymi ją czytelnikami w poziomie i w pionie. „Pion i poziom" bawi się względnością podstawowych pojęć, zwykle przedstawianych w kartonikach jako oczywiste – bo przecież w rzeczywistości ta sama rzecz może być jednocześnie i w pionie, i w poziomie. To zabawna interaktywna książka, która zachęca do tego, by ją obrócić i zobaczyć więcej, ponieważ – tak samo jak w życiu ­­– wszystko zależy w niej od perspektywy".

 

Więcej o książce: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pion_i_poziom.html

Okładka: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/pion_i_poziom.rar

 

 

 

„Którędy do Yellowstone?" Aleksandry i Daniela Mizielińskich zdobyło specjalne wyróżnienie w kategorii COMICS - MIDDLE GRADE (Komiks - kategoria wiekowa 8-12)!

 

Werdykt jury:

„Dwa zwierzęta zabierają czytelników w podróż po parkach narodowych na całym świecie. Różne ekosystemy zostały tu zaprezentowane zarówno za pomocą komiksu, jak i objaśniających ilustracji. Żubr i wiewiórka tworzą prześmieszny duet – dzięki ich poczuciu humoru i ciętemu dowcipowi ta lekcja zoologii i biologii to wspaniałe doświadczenie. "

 

Więcej o książce: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ktoredy_do_yellowstone.html

Okładka: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/ktoredy_do_yellowstone_parki_narodowe.rar

 

Gratulujemy autorom i puchniemy z dumy!

 

Listę wszystkich nagrodzonych tytułów znajdziecie Państwo tutaj:

https://www.bolognachildrensbookfair.com/en/highlights/awards/bolognaragazzi-award/bolognaragazzi-award-all-the-2021-winners/10903.html

 

BolognaRagazzi Award to najbardziej prestiżowa międzynarodowa nagroda dla książki dziecięcej i młodzieżowej, porównywana do filmowych Oskarów. Przyznawana jest wydawcom przez międzynarodowe targi książki dziecięcej Bolognia Children's Book Fair za najciekawszą pod względem graficznym i edytorskim książkę dla dzieci i młodzieży. Co roku nagroda wręczana jest w czterech stałych kategoriach: Fiction, Non Fiction, Opera Prima (dla debiutujących autorów i ilustratorów) i New Horizons (dla publikacji szczególnie nowatorskich) oraz jednej lub dwóch kategoriach specjalnych. W 2021 roku kategorią specjalną była poezja. Od tego roku do kategorii stałych dołączył także Komiks.

 

A jak już mowa o nagrodach... 

W zeszłym tygodniu cieszyliśmy się także z krajowego wyróżnienia!

Książka „Co robią uczucia?" Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając otrzymała NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii 0-5 lat w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2020!

https://www.empik.com/przecinek-i-kropka/konkurs

 

Więcej o książce: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-co_robia_uczucia.html

Okładka: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/co%20robia%20uczucia.rar


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się