Ogólnopolska Izba Księgarń
Festiwal Czesława Miłosza

Festiwal Czesława Miłosza

Breyten Breytenbach, Ryszard Krynicki i Wojciech Bonowicz na 7. Festiwalu Miłosza

Udostępnij

Sobota, 9 czerwca o godz. 17:30 REPUBLICA POETICA już po raz szesnasty zaprasza na poetycki wielogłos w więcej niż jednym języku.

Wydawnictwo a5 na Festiwalu Miłosza

 Tym razem, w ramach wydarzeń towarzyszących VII Festiwalowi Miłosza, usłyszymy gości Festiwalu, nominowanych i laureatów 6. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wystąpią:  Wojciech Bonowicz (z wierszami z tomu „Druga ręka”, wydawnictwo a5) - Julia Fiedorczuk („Psalmy”, Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji T.

Okładka tomu

Jerzy Koch na Festiwalu Miłosza

Wydawnictwo a5 i Księgarnia BONA oraz Festiwal Miłosza mają przyjemność zaprosić na spotkanie z JERZYM KOCHEM tłumaczem wyboru wierszy Breytena Breytenbacha „Ciało wędrowne”. Rozmowę o pracy nad przekładami z języka afrikaans oraz o poezji laureata Nagrody im. Zbigniewa Herberta 2017 Breytena Breytenbacha poprowadzi MAGDALENA HEYDEL Zapraszamy w sobotę 9 czerwca o godz. 18.30 do Księgarni BONA, ul. Kanonicza 11 Wstęp wolny Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalu Miłosza.

 
Ciało wędrowne

Ciało wędrowne

Breyten Breytenbach, Jerzy Koch

Breyten Breytenbach, laureat Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2017, południowoafrykański poeta, prozaik, eseista oraz malarz, przeciwnik apartheidu i więzień polityczny, jest obok J. M. Coetzee’go najbardziej znanym twórcą wywodzącym się z Republiki Południowej Afryki. „Ciało wędrowne” ("Sermones ad Mortuos") jest trzecią książką poety ukazującą się w przekładzie na język polski, tym razem w wyborze i tłumaczeniach z afrikaans Jerzego Kocha.

Cena detaliczna: 35.00 zł
Cena po rabacie: 30.00 zł

Druga ręka

Druga ręka

Wojciech Bonowicz

Nowy tom wierszy Wojciecha Bonowicza. „Druga ręka” to w pewnym sensie książka jubileuszowa, z wyraźnymi odniesieniami do okrągłej rocznicy 50.urodzin; częściowo książka autotematyczna. Utwory będące ukłonem w stronę amerykańskich obiektywistów (wiersze "społeczne", będące zapisem pewnych scen czy sytuacji) sąsiadują tu z tekstami zainspirowanymi przez czeskich surrealistów.

Cena detaliczna: 29.00 zł
Cena po rabacie: 15.00 zł

Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie.  Korespondencja 1955 -1996

Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja 1955 -1996

Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert

„Wisełka” i „Kochany Zbyszek” – niezwykły zapis przyjaźni dwojga wybitnych poetów. Wisława Szymborska i Zbigniew Herbert – niewielu wie, że łączyła ich bliska i serdeczna relacja. A że oboje byli mistrzami zwięzłej i pełnej humoru epistolografii – toteż książka prezentująca niepublikowane listy obojga to znakomita lektura, obficie zilustrowana nie tylko sławnymi już kolażami, ale również reprodukcjami kart pocztowych i rysunkami Zbigniewa Herberta.

Cena detaliczna: 45.00 zł
Cena po rabacie: 40.00 zł

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się