Bukmacher: literacki Nobel dla Rushdiego, a co z Polakiem?

Bukmacher: literacki Nobel dla Rushdiego, a co z Polakiem?

Bukmacher: literacki Nobel dla Rushdiego, a co z Polakiem?

Udostępnij

Według prognoz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, w tym roku literacka nagroda Nobla trafi do autora prozy. Zdaniem BETFAN wybór szwedzkiej akademii padnie na Salmana Rushdiego. A jakie są szanse Polaka wymienianego wśród kandydatów do nagrody?

W ciągu minionych 10 lat Nobla w dziedzinie literatury tylko dwa razy odbierali autorzy poezji (Bob Dylan w 2016 r. i Luise Glűck w 2020 r.), a w pozostałych latach – twórcy prozy. BETFAN prognozuje, że jeszcze w tym roku ten trend zostanie utrzymany i literacki Nobel trafi do autora powieści. Kurs 1.10 na ten scenariusz oznacza niemal pewne zdarzenie.

Choć Nobel Olgi Tokarczuk ma tylko cztery lata, na międzynarodowej giełdzie spekulacji znalazło się kolejne polskie nazwisko. To Ryszard Krynicki, zaliczany do najważniejszych twórców współczesnej polskiej poezji. Jego szanse na nagrodę w tym roku, zdaniem BETFAN, nie są jednak wysokie.

Tegorocznym faworytem do Nobla, według polskiego bukmachera, jest Salman Rushdie. Zdaniem BETFAN wybitny dorobek literacki, a także biografia naznaczona wieloletnimi prześladowaniami za twórczość, wliczając w to niedawny atak nożownika, zagrażający życiu Rushdiego, szczególnie pretendują tego pisarza do nagrody w 2022 r. Drugi liście przewidywań BETFAN jest Michelle Huellebecq, francuska mega gwiazda literatury. Na kolejnym miejscu ex aequo są, Ngugi wa Thiong’o uważany za najważniejszego twórcę literackiego Wschodniej Afryki, kurdyjsko-syryjski powieściopisarz Salim Barakat i Edwidge Danticat, twórczyni prozy oraz Amerykanka o haitańskich korzeniach.

Bukmacherskie kursy na Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 2022 roku to obecnie:

(źródło:

***

BETFAN jest polskim legalnym bukmacherem działającym online i stacjonarnie. Firmę wyróżniają innowacyjne rozwiązania i szeroki zakres proponowanych zakładów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, zakładów na sporty wirtualne i gry karciane, BETFAN udostępnia zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. BETFAN jest w gronie największych polskich bukmacherów i w ciągu trzech lat działalności odprowadził do budżetu państwa 86 mln zł z tytułu podatku od gier. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne. Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz. Tylko w 2021 i 2022 r.

BETFAN przewidział wynik szeregu istotnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. Między innymi zgodnie z typowaniem analityków BETFAN prezesem PZPN został Cezary Kulesza, tytuł sportowca roku w plebiscycie PS zdobył Robert Lewandowski, dziennikarzem roku w konkursie Grand Press wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN prognozował także, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie, a Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji.

Kontakt:

Joanna Milewska, Practum Consulting, tel. 0 605 866 166, e-mail: joanna.milewska@practum.pl

Kinga Szkutnik, Practum Consulting, tel. 0 609 884 480, e-mail: kinga.szkutnik@practum.pl

zdjęcie: Flickr/ActuaLitté; Wikimedia Commons/Niccolò Caranti;Christoph Kockelmann;Jonathunder


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się