Jedność - Wakacje z książkami
Ciąg dalszy jesiennych premier w Oficynie Impuls

Ciąg dalszy jesiennych premier w Oficynie Impuls

Ciąg dalszy jesiennych premier w Oficynie Impuls

Udostępnij

Oficyna Wydawnicza „Impuls" nie ustaje w pracy, by do rąk Czytelników trafiały wciąż nowe publikacje z zakresu pedagogiki.
W dniu dzisiejszym polecamy kolejne dwie znakomite premiery. Jedna poświęcona problematyce starzenia się i umierania osób z niepełnosprawnością intelektualna. Natomiast druga nowość autorstwa Iwony Śliwerskiej skierowana jest dla uczniów klas 1 i nie tylko a mowa o 76 stronach zestawu atrakcyjnych ćwiczeń oraz zabaw z matematyka.

Serdecznie polecamy naszą okazję "Czarny Impuls"!

Premiera 11.2019:  STARZENIE SIĘ, STAROŚĆ I UMIERANIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ autorka Monika Parchomiuk

Monografia autorstwa Moniki Parchomiuk jest propozycją interesującą i aktualną zarówno ze względu na podjętą tematykę […], jak i dokonaną metaanalizę badań ilościowych oraz jakościowych […].

STARZENIE SIĘ, STAROŚĆ I UMIERANIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄCelem tego opracowania, które ma charakter przeglądowy, jest zobrazowanie najważniejszych tendencji związanych ze starzeniem się i starością osób z niepełnosprawnością intelektualną, uporządkowanie zgromadzonej dotychczas wiedzy i wskazanie na obszary wymagające pogłębiania. W poszczególnych rozdziałach książki odniesiono się do różnych aspektów starzenia się i starości; za zasadne przyjęto oddzielne omówienie aspektu biologicznego oraz psychospołecznego. […]

Książka może zainteresować wielu odbiorców problematyką starości osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz przyczynić się do zwiększenia aktywności badawczej w tym obszarze. Jest skierowana do pedagogów oraz pedagogów specjalnych, psychologów, socjologów i przedstawicieli nauk medycznych, którzy zechcą pogłębić swoją wiedzę w przedmiotowym zakresie lub będą zainteresowani jego eksploracją w ramach własnych badań.

Zapoznaj się z nasza nowością

 

Zabawy z matematyką w klasie 1
Premiera 11.2019:  Zabawy z matematyką w klasie 1 autorka Iwona Śliwerska

Książka zawiera zadania dla uczniów pierwszej klasy w drugim półroczu. Przeznaczona jest dla dzieci, które pragną rozwijać swoje umiejętności matematyczne.

Ćwiczenia obejmują między innymi:

– dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 przedstawione za pomocą grafów, drzewek, działań z brakującą liczbą, działań na osi liczbowej;
– odczytywanie godzin na zegarze oraz proste obliczenia zegarowe;
– różnorodne zadania z treścią, w tym zadania złożone oraz wymagające analizy wykresów i tabel;
– ważenie.

Zapoznaj się z nasza nowością

 


Zapowiedź wydawnicza
: Gięty język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej  autorka Aleksandra Sadowska-Krajewska

Giętki językPozycja przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia, wspomaga terapię logopedyczną oraz pedagogiczną. Zawiera wierszyki i zagadki, które pomagają w utrwalaniu prawidłowej wymowy poszczególnych głosek, a kolorowe ilustracje stanowią dla dzieci dodatkową zachętę do pracy.

Dziecko, korzystając z tej książeczki, ćwiczy rozumienie poleceń słownych, sprawność aparatu artykulacyjnego, prawidłowe wymawianie głosek w konkretnych słowach. Praca z książeczką w domu umożliwia kontynuowanie ćwiczeń wykonywanych podczas terapii logopedycznej oraz motywuje dzieci do częstych i systematycznych powtórzeń. Dzięki temu można kontrolować stan rozwoju mowy spontanicznej dziecka, skłaniać je do opowiadania o tym, co widzi na obrazkach utrwalających daną głoskę.

Zapoznaj się z nasza zapowiedzią

 


Poleca i zaprasza Oficyna Wydawnicza „Impuls”

poleca Impuls

 

zapraszamy do Impulsu


 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się