Ciąg dalszy jesiennych premier w Oficynie Impuls
Oficyna Wydawnicza „Impuls" nie ustaje w pracy, by do rąk Czytelników trafiały wciąż nowe publikacje z zakresu pedagogiki.
W dniu dzisiejszym polecamy kolejne dwie znakomite premiery. Jedna poświęcona problematyce starzenia się i umierania osób z niepełnosprawnością intelektualna. Natomiast druga nowość autorstwa Iwony Śliwerskiej skierowana jest dla uczniów klas 1 i nie tylko a mowa o 76 stronach zestawu atrakcyjnych ćwiczeń oraz zabaw z matematyka.
Serdecznie polecamy naszą okazję "Czarny Impuls"!
Premiera 11.2019: STARZENIE SIĘ, STAROŚĆ I UMIERANIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ autorka Monika Parchomiuk
Monografia autorstwa Moniki Parchomiuk jest propozycją interesującą i aktualną zarówno ze względu na podjętą tematykę […], jak i dokonaną metaanalizę badań ilościowych oraz jakościowych […].
Celem tego opracowania, które ma charakter przeglądowy, jest zobrazowanie najważniejszych tendencji związanych ze starzeniem się i starością osób z niepełnosprawnością intelektualną, uporządkowanie zgromadzonej dotychczas wiedzy i wskazanie na obszary wymagające pogłębiania. W poszczególnych rozdziałach książki odniesiono się do różnych aspektów starzenia się i starości; za zasadne przyjęto oddzielne omówienie aspektu biologicznego oraz psychospołecznego. […]
Książka może zainteresować wielu odbiorców problematyką starości osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz przyczynić się do zwiększenia aktywności badawczej w tym obszarze. Jest skierowana do pedagogów oraz pedagogów specjalnych, psychologów, socjologów i przedstawicieli nauk medycznych, którzy zechcą pogłębić swoją wiedzę w przedmiotowym zakresie lub będą zainteresowani jego eksploracją w ramach własnych badań.
Zapoznaj się z nasza nowością
Premiera 11.2019: Zabawy z matematyką w klasie 1 autorka Iwona Śliwerska
Książka zawiera zadania dla uczniów pierwszej klasy w drugim półroczu. Przeznaczona jest dla dzieci, które pragną rozwijać swoje umiejętności matematyczne.
Ćwiczenia obejmują między innymi:
– dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 przedstawione za pomocą grafów, drzewek, działań z brakującą liczbą, działań na osi liczbowej;
– odczytywanie godzin na zegarze oraz proste obliczenia zegarowe;
– różnorodne zadania z treścią, w tym zadania złożone oraz wymagające analizy wykresów i tabel;
– ważenie.
Zapoznaj się z nasza nowością
Zapowiedź wydawnicza: Gięty język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej autorka Aleksandra Sadowska-Krajewska
Pozycja przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia, wspomaga terapię logopedyczną oraz pedagogiczną. Zawiera wierszyki i zagadki, które pomagają w utrwalaniu prawidłowej wymowy poszczególnych głosek, a kolorowe ilustracje stanowią dla dzieci dodatkową zachętę do pracy.
Dziecko, korzystając z tej książeczki, ćwiczy rozumienie poleceń słownych, sprawność aparatu artykulacyjnego, prawidłowe wymawianie głosek w konkretnych słowach. Praca z książeczką w domu umożliwia kontynuowanie ćwiczeń wykonywanych podczas terapii logopedycznej oraz motywuje dzieci do częstych i systematycznych powtórzeń. Dzięki temu można kontrolować stan rozwoju mowy spontanicznej dziecka, skłaniać je do opowiadania o tym, co widzi na obrazkach utrwalających daną głoskę.
Zapoznaj się z nasza zapowiedzią
Poleca i zaprasza Oficyna Wydawnicza „Impuls”