"Ciemność", Stanisław Karolewski - pierwsza książka zilustrowana przez AI

"Ciemność", Stanisław Karolewski - pierwsza książka zilustrowana przez AI

"Ciemność", Stanisław Karolewski - pierwsza książka zilustrowana przez AI

Udostępnij

Szanowni Państwo, z radością informujemy o pierwszej w Polsce książce, której wydaniu towarzyszy galeria ilustracji stworzona przez AI - na podstawie tekstu książki. Galeria liczy ponad siedemset prac i jest wykonana w różnych stylach artystycznych, ilustrując sceny z książki. Na polskim (światowym?) rynku to nowość, która jednak pokazuje w którą stronę najprawdopodobniej podąży cały rynek wydawniczy. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o książce i galerii, a także do oglądania tych niesamowitych prac: https://www.facebook.com/media/set?set=a.120276897703586&type=3
 
O Galerii opowiada autor,Stanisław Karolewski: To niesamowite uczucie, jak gdyby oglądać kadry z ekranizacji powieści - jeszcze przed jej ukazaniem się na rynku. W dodatku ekranizacji dokonanej przez dawno zmarłych reżyserów lub gdyby patrzeć na ilustracje, które wykonał specjalnie dla mnie, specjalnie do tej książki - ulubiony artysta. Moje zanurzenie się w tym świecie budziło zdziwienie otoczenia, bowiem do tej pory byłem zdecydowanie analogowy - Ciemność napisałem głównie piórem na papierze, ale te wizje: moje wizje przekształcone przez wizje AI sprawiły, że przez kilkadziesiąt kolejnych wieczorów wchodziłem do świata cyfrowego. Tu nasuwa się ważny komentarz: ilustracje, tak samo jak w dobrej - tradycyjnej ilustracji niekoniecznie są prostym ukazaniem tekstu książki. Zarówno na poziomie faktów, zgodności z literą - raczej tekst jest wyjściem do wizji właśnie, do oddania nastroju scen. Często też pojawiają się niedoskonałości - trzecia noga, nienaturalnie wygięte ciała, ale postanowiłem pozostawić je w galerii - niech zostaną jako świadectwo tych pionierskich czasów. Oglądane w przyszłości, gdy do takich błędów nie będzie już dochodzić będą stanowić już nie tylko ilustracje do pewnie zapomnianej książki, ale też powiedzą nam coś o duchu naszej epoki - co znowu nawiązuje do treści książki, ale to już zupełnie inna historia.
 
Galeria obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, na podstawie tekstu książki powstaje na profilu książki, na portalu facebook i liczy już ponad siedemset obrazów:
 
     
 
 
https://www.facebook.com/media/set?set=a.120276897703586&type=3
 
 
Cały profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091638292732
"Ciemność, Stanisław Karolewski - pierwsza książka zilustrowana przez AI"
 
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Anna
Te ilustracje wyglądają obłędnie. Z pewnością sięgnę po tę książkę.
Igor
;) https://mzl.zgora.pl/wystawy/wystawa-maszyna-snow/?fbclid=IwAR2UXn9c3qMgdWFOOkUOIuGcRD7JWXxkNDKLlxqepHNhYOiQgCnjpQ7QcjY

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się