Co czytał Poznań w 2020 roku i oferta e-booków

Co czytał Poznań w 2020 roku i oferta e-booków

Co czytał Poznań w 2020 roku i oferta e-booków

Udostępnij

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, Biblioteka Raczyńskich z Poznania wprowadza na nowy nowe postanowienia i nowe możliwości. Pierwszą nowością w ofercie Biblioteki Raczyńskich jest możliwość korzystania z  e-booków z oferty Legimi i Ebookpoint BIBLIO. Po kod dostępu, który jest ważny przez miesiąc, może zgłosić się pełnoletni czytelnik, który ma ważną kartę i nie ma żadnych zaległości wobec Biblioteki. Szczegóły na stronie:  http://www.bracz.edu.pl/event/e-booki-w-bibliotece-raczynskich/

Jakie tytuły królowały w Bibliotece Raczyńskich w 2020 roku? Który autor zdominował zestawienie najczęściej pożyczanej beletrystyki? W najbliższych dniach dowiemy się co czyta Poznań. Podczas środowego spotkania o tytułach, które cieszyły się największym zainteresowaniem, a także o tym, jak pandemia wpłynęła na działalność Biblioteki, wydawnictw i booksfery porozmawiają Anna Gruszecka – dyrektor Biblioteki Raczyńskich, Katarzyna Kamińska – dyrektor Wydawnictwa Miejskiego Posnania i komisarz Poznańskich Targów Książki oraz Natalia Miśkowiec z bloga Prostymisłowami. Zapraszamy na spotkanie online na Facebooku 20 stycznia o godz. 18.00 .

Kończą się ferie, kończy się nasza akcja  W krainie śniegu i lodu. Na Facebooku i You Tube czekają filmy pełne literackich i plastycznych inspiracji.  Playlista na YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=jQXoIhhfp3o&list=PLI_aJDseDgYwvcyqqPCDqdkO51-dqvXoL

Przypominamy też o naszym profilu na Instagramie i zachęcamy do obserwowania nas! https://www.instagram.com/bibliotekaraczynskich/?hl=pl

Biblioteka Raczyńskich, jako najstarsza i jedyna w tej chwili otwarta  dla  odbiorców instytucja kultury w Poznaniu, bierze udział w akcji „Siła w nas”.  To wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury, która ma na celu zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób funkcjonuje kultura w czasach pandemii. Dodatkowym aspektem jest dodanie otuchy mieszkankom i mieszkańcom Poznania. W ramach inicjatywy każda z zaangażowanych w akcję miejskich instytucji kultury podsumowała swoje dotychczasowe działania. Oto, co w czasie pandemii COVID-19 i fizycznego zamknięcia drzwi, poznańskie miejskie instytucje kultury przygotowały dla odbiorczyń i odbiorców. Liczby mówią same za siebie!

Biblioteka Raczyńskich udostępniła prawie milion zbiorów w gmachu głównym i filiach  w całym Poznaniu, Centrum Kultury ZAMEK zorganizował 86 wydarzeń online (spotkań, spektakli, koncertów, warsztatów), Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu wirtualnie odwiedziło 22 000 widzów podczas festiwalu Ale Kino, Brama Poznania (którą zarządza Poznańskie Centrum Dziedzictwa) zorganizowała m.in. 18 wydarzeń z cyklu Rzeka Żywa, Dom Kultury Stokrotka wyprodukował 1 000 minut nagrań, Galeria Miejska Arsenał udostępniła 1500 minut nagrań a Pawilon odnotował 47 599 wyświetleń wydarzeń online, Muzeum Archeologiczne zanotowało 300 internetowych publikacji popularnonaukowych, Estrada Poznańska wyprodukowała ponad 7000 minut nagrań, internetowe spektakle Teatru Animacji zobaczyło 14 000 widzów, Teatr Muzyczny udostępnił blisko 100 produkcji online, Teatr Ósmego Dnia zanotował 31 000 minut wyświetleń udostępnionych produkcji, Teatr Polski w Poznaniu zrealizował 87 wydarzeń, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości opublikowało 688 minut nagrań, Poznański Chór Chłopięcy odnotował 620 000 odbiorców na swoim profilu facebookowym, Wydawnictwo Miejskie Posnania udostępniło 10 podcastów.

By dowiedzieć się o planowanych działaniach i skorzystać z przygotowanej oferty kulturalnej warto obserwować profile poszczególnych instytucji w social mediach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się