Co drugi rodzic wyda na wyprawkę szkolną powyżej 500 zł
Jak wynika z najnowszej edycji corocznego badania SW Research na zlecenie Empiku, aż 80% rodziców spodziewa się wydać na wyprawkę szkolną więcej niż rok temu – to wzrost o 18 p.p. Niemal co drugi ankietowany zamierza przeznaczyć na zakupy do szkoły więcej niż 500 zł.
Jednocześnie 6 na 10 respondentów wciąż jest gotowych zapłacić więcej za produkty, które podobają się dzieciom. Nie zmieniają się też oczekiwania rodziców co do przyborów szkolnych: powinny być one przede wszystkim jakościowe, funkcjonalne i w odpowiedniej cenie.
Rodzice biorą poprawkę na inflację
– Najładniejsze przybory, tornister czy trampki nie będą cieszyły i nie będą odpowiednie, jeśli nie są bezpieczne i komfortowe. Od nożyczek, długopisów, stalówki wiecznego pióra, po odblaski przy tornistrze. Wybieramy takie przybory i akcesoria, których dziecko użyje w sposób intuicyjny i naturalny. Tak, by nie potrzebowało niczyjej pomocy – zachęca fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski.
– Aby właściwie odpowiedzieć na potrzeby rodziców i sprostać estetycznym oczekiwaniom dzieci, przygotowaliśmy kompleksową ofertę artykułów szkolnych. W unikalnych kolekcjach własnych Empiku: Crazy Cats, Game Over, Galaxy i Back to Hogwarts uczniowie znajdą najmodniejsze w tym sezonie motywy - od plecaków i piórników, po pasujące do zestawu zeszyty, długopisy czy lunchboxy. Wzorem ubiegłych lat, w ofercie nie mogło również zabraknąć produktów z odpowiednimi certyfikatami i atestami, a także ergonomicznych przyborów do pisania. Ponadto, szczególnie teraz, gdy cena odgrywa bardzo dużą rolę, na naszych klientów codziennie czeka szereg promocji, dzięki którym komfortowo skompletują całą wyprawkę.
Długa lista zakupów
*Badanie SW Research Agencji Badań Rynku i Opinii na zlecenie Empiku, przeprowadzone w dniach 5-11.07.2022 r. metodą CAWI na ogólnopolskiej grupie 501 respondentów – dorosłych posiadających dzieci
O tym, jak dobrze wybrać wyprawkę szkolną i na jakie jej aspekty warto zwrócić uwagę, na prośbę Empiku opowiedział fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. Wypowiedź ekspercką można znaleźć pod tym linkiem: