Common Sense Parenting, amerykański program wychowywania dzieci

Common Sense Parenting, amerykański program wychowywania dzieci

Common Sense Parenting, amerykański program wychowywania dzieci - teraz w książce "Wychowuj z głową - czyli zdroworozsądkowe rodzicielstwo"

Udostępnij

Rodzicielstwo jest jednym z najwspanialszych i dających najwięcej satysfakcji doświadczeń życiowych. Dzieci polegają na rodzicach, jeśli chodzi o miłość, przewodnictwo, mądrość, wiedzę – dosłownie we wszystkim. Zwracają się do Ciebie o aprobatę, pochwałę, uwagę, dyscyplinę i miłość, i to niezależnie od wieku. Oczywiście rodzicielstwo to nie sama radość.

Wszyscy rodzice przeżywają trudne chwile i czasem wątpią w swoje umiejętności. Dlatego właśnie polecamy dziś książkę „Wychowuj z głową – czyli zdroworozsądkowe rodzicielstwo” (premiera 4.02.2020).  Jej autorzy pracują w Boys Town, organizacji opiekuńczej dla osób niepełnoletnich, która od chwili jej założenia w 1917 roku była domem dla dziesiątków tysięcy porzuconych lub trudnych dzieci. Na podstawie zdobytej przez te lata rozległej wiedzy na temat dzieci, rodziców i życia rodzinnego opracowali swój program zdroworozsądkowe rodzicielstwo (Common Sense Parenting®), który od 1989 roku udostępniamy instruktorom prowadzącym szkolenia rodzicielskie, a także tysiącom rodziców w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Teraz dostęp do ich wiedzy -  możesz mieć i ty.

Rodzice naprawdę muszą to wiedzieć!

Wspaniały poradnik dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 16 lat, którzy borykają się z różnymi problemami: stale kłócącym się rodzeństwem, kłopotami dziecka w szkole, buntowniczymi nastolatkami czy brakiem umiejętności komunikacji i wspólnej zabawy. Książka przedstawia szereg sprawdzonych metod, które pomogą ci m.in.:

  • zapobiegać niewłaściwemu zachowaniu bądź je korygować,
  • nauczyć dzieci cennych umiejętności społecznych,
  • wspierać u nich rozwój samokontroli i samemu zachowywać spokój w trudnych sytuacjach,
  • stworzyć silne więzi oraz ciekawe rytuały i tradycje rodzinne,
  • dać dzieciom siłę, aby umiały radzić sobie z presją rówieśniczą,
  • rozpoznawać i neutralizować zagrożenia związane z internetem i mediami społecznościowymi.


Opisane tu gotowe strategie rodzicielskie zostały podzielone na małe kroki, które będziesz mógł od razu wprowadzić w życie.

Autorzy pracują w Boys Town, istniejącej od 1917 roku w USA organizacji opiekuńczej dla osób niepełnoletnich. Na podstawie zdobytej dzięki temu rozległej wiedzy na temat dzieci, rodziców i życia rodzinnego opracowali swój autorski program zdroworozsądkowego rodzicielstwa, którym od 1989 roku dzielą się z rodzicami na całym świecie.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się