Cypryjskie Klimaty w Prozie!

Cypryjskie Klimaty w Prozie!

Cypryjskie Klimaty w Prozie!

Udostępnij

W pierwszą sobotę września zapraszamy do klubu PROZA | Wrocławski Dom Literatury na pełen wrażeń wieczór cypryjski, towarzyszący premierze „Albumu z opowieściami" Antonisa Georgiou.

Rozmowę o literaturze poprzedzi gawęda i pokaz fotografii dwojga hellenistów, podróżników, pasjonatów kultury greckiej i cypryjskiej: Alicji Kordos i Przemysława Kordosa, w którego przekładzie ukazuje się premierowy tytuł.
Główny punkt programu stanowić będzie rozmowa z Antonisem Georgiou oraz drugim znakomitym cypryjskim prozaikiem, Emiliosem Solomou, którego dwie powieści ukazały się w ostatnich latach nakładem Wydawnictwa Książkowe Klimaty.

Rozmowę poprowadzi Jacek Antczak – reporter, redaktor, dziennikarz Radia Wrocław – a tłumaczył będzie Ilias Wrazas – filozof, poeta, wykładowca, z zamiłowania muzyk. Jego minirecital greckich pieśni w stylu rebetiko będzie zwieńczeniem wieczoru.

Obraz, słowo, dźwięki – ta zmysłowa mieszanka pozwoli Państwu przedłużyć wakacje i udać się na Cypr... we Wrocławiu.
Spotkanie odbędzie się 7 września o godz. 17.00 w klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2).


Serdecznie zapraszamy!

 

Kilka słów o autorzach:


Antonis Georgiou (ur. 1969 w Limassol)
Cypryjski poeta, prozaik, dramatopisarz i redaktor. Studiował prawo w Moskwie, obecnie mieszka i pracuje w Limassol. Opublikował m.in. tom wierszy „Panselinos para mia" („Pełnia za minutę"), zbiór opowiadań „Glikia bloody life" („Słodkie bloody life") oraz dramaty „Agapimeno mou plintirio" („Moja kochana pralko"), „I Nosos" („Choroba") i „O kipos mas" („Nasz ogród"). Jego „Album z opowieściami" został uhonorowany Cypryjską Nagrodą Państwową oraz Europejską Nagrodą Literacką.


Emilios Solomou (ur. 1971 w Nikozji)
Studiował historię i archeologię na Uniwersytecie Ateńskim. Przez kilka lat pracował w jednej z cypryjskich gazet jako dziennikarz. Obecnie uczy języka greckiego i historii w publicznym liceum. Jest członkiem rady wydawniczej magazynu literackiego „Anef", a także Związku Pisarzy Cypryjskich. Za powieść zatytułowaną „Ostrze w twoich dłoniach" (2007) został uhonorowany Cypryjską Nagrodą Literacką, za „Dziennik zdrady" (pol. przekład autorstwa Ewy T. Szyler) – Nagrodą Literacką Unii Europejskiej. Jego książki ukazały się do tej pory w przekładach na polski, niemiecki, albański, serbski, słoweński, węgierski, bułgarski, chorwacki i macedoński. W 2018 roku Książkowe Klimaty wydały najnowszą powieść Solomou pt. „Nienawiść to połowa zemsty" w przekładzie Ewy T. Szyler i Beaty Żółkiewicz-Siakantaris.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się