„Czarodziejska góra" Tomasza Manna w mistrzowskiej interpretacji Gustawa Holoubka w Radiowej Dwójce

„Czarodziejska góra" Tomasza Manna w mistrzowskiej interpretacji Gustawa Holoubka w Radiowej Dwójce

„Czarodziejska góra" Tomasza Manna w mistrzowskiej interpretacji Gustawa Holoubka w Radiowej Dwójce

Udostępnij

W ramach plebiscytu „Urodziny z mistrzami” słuchacze mogli zagłosować wiosną br. na jedną z 25 książek wybranych przez Redakcję Literacką Programu 2 Polskiego Radia. W ten sposób Dwójka uczciła swoje 82. urodziny. Zwycięski tytuł – czyli „Czarodziejska góra” Tomasza Manna w mistrzowskiej interpretacji Gustawa Holoubka prezentowany jest od poniedziałku 17 czerwca w cyklu „Książka do słuchania”.

Słuchaczka, nagrodzona w konkursie towarzyszącym plebiscytowi, napisała w uzasadnieniu swojego wyboru zwycięskiej powieści: „W wakacje tego roku nigdzie nie wyjadę, a jednak dzięki powieści Thomasa Manna będę bardzo daleko stąd. Choć wakacje potrwają tylko 2 miesiące, będzie mi się wydawało, że to 7 lat. […] Czy to co robię, jak żyję, to jest „trwały pośpiech” czy „pośpieszne trwanie”? – będę się zastanawiała […] gdy z radia samochodowego głos Holoubka będzie opowiadał o alpejskich łąkach i dwóch młodzieńcach spacerujących z przyspieszonym tętnem… a może wieczorem zamknę oczy na leżaku na swoim balkonie w bloku, a pod powiekami ukaże mi się taras kurortu Berghof? […] Głos Holoubka skłania do zadumy i tuli do snu… To będzie piękne lato w Davos”.

Jedna z najsłynniejszych niemieckich powieści o dojrzewaniu, w przekładzie Józefa Kramsztyka i Władysława Tatarkiewicza, została nagrana dla Polskiego Radia przez Gustawa Holoubka w 1993 roku. Jego głos będzie nam towarzyszyć od poniedziałku do piątku o godz. 22.40 w „Książce do słuchania” przez pierwsze cztery tygodnie letniej ramówki.

– Mamy nadzieję, że dla Państwa również czas spędzony z Hansem Castorpem w szwajcarskim kurorcie w towarzystwie najróżniejszych oryginałów ludzkich będzie czasem przyjemnym, a zarazem, podobnie jak w okresie swego powstania niemal sto lat temu, skłoni do refleksji nad kondycją intelektualną i moralną Europy – tej sprzed stu lat i tej współczesnej – mówi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek z redakcji literackiej radiowej Dwójki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się