Czytaj PL po raz ósmy – największa tego typu akcja w Polsce promująca czytelnictwo!

Czytaj PL po raz ósmy – największa tego typu akcja w Polsce promująca czytelnictwo!

Czytaj PL po raz ósmy – największa tego typu akcja w Polsce promująca czytelnictwo!

Udostępnij

Już od 8 lat listopad to miesiąc Czytaj PL – największej tego typu akcji w Polsce (a może i na świecie!) promującej czytelnictwo. Dzisiaj rusza tegoroczna edycja, a wraz z nią kolejna odsłona naszej akcji „Upoluj swoją książkę”, w której weźmie udział ponad 900 szkół średnich z całej Polski oraz 700 uczniów i uczennic! Akcja Czytaj PL została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytut Książki jest jej partnerem strategicznym.

Jest treść? Jest forma! Ćwicz się w czytaniu z Czytaj PL!

Czytaj PL to bezpłatna wypożyczalnia ebooków i audiobooków dostępna przez cały listopad. W tym roku dzięki aplikacji Woblink fani literatury będą mogli pobrać za darmo aż 18 książek, wśród których znalazły się tytuły królujące na listach bestsellerów, nagradzane, docenione przez krytyków, i takie, które podbiły serca czytelników.

Tegoroczna odsłona Czytaj PL obfituje w nowości – w akcji dostępnych będzie aż o 50% więcej książek niż w poprzednich edycjach. W odpowiedzi na liczne głosy miłośników literatury z nurtu Young Adult po raz pierwszy w akcji Czytaj PL udostępnione będę dwie biblioteki – główna i dla młodzieży. Kto czyta książki, ten ma formę, by prowadzić ciekawe rozmowy, rozwijać wyobraźnię, poszerzać horyzonty czy uczyć się nowych rzeczy.

Upoluj swoją książkę

W ramach równoległej akcji „Upoluj swoją książkę” ponownie Ambasadorami i Ambasadorkami czytelnictwa staną się uczniowie i uczennice szkół średnich w całej Polsce. Będą oni mogli promować akcję Czytaj PL wśród swoich rówieśników między innymi dzięki oryginalnym koszulkom z kodem QR według projektu Michała Loby. Do uczestniczących w akcji szkół średnich trafiły też specjalne plakaty, które zawisły na szkolnych korytarzach. Plakaty i koszulki zawierają kod QR, który po zeskanowaniu zapewnia bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków. W tegorocznej odsłonie akcji bierze udział ponad 900 szkół średnich z całej Polski oraz 700 uczniów i uczennic!

Dołącz i zyskaj dostęp do 18 książek! Zupełnie za darmo!

Do budowania czytelniczej formy razem z Czytaj PL organizatorzy będą zachęcać w internetowych serwisach literackich, na Facebooku, Instagramie oraz TikToku. Akcja będzie obecna nie tylko w świecie wirtualnym, ale i w przestrzeni miejskiej dzięki zaangażowaniu miast partnerskich.

Aby dołączyć do Czytaj PL, należy pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się