Radiowa Dwójka - "Czytanie na śniadanie”

Radiowa Dwójka - "Czytanie na śniadanie”

"Czytanie na śniadanie” w Dwójce ze wsparciem Instytutu Książki

Udostępnij

Od ósmego października do końca roku na antenie radiowej Dwójki można posłuchać audycji literackiej „Czytanie na śniadanie”, która powstaje dzięki wsparciu Instytutu Książki. Audycja emitowana jest w paśmie muzyczno-informacyjno-publicystycznym „Poranek Dwójki” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.50.

Cykl „Czytanie na śniadanie” w Programie 2 Polskiego Radia w atrakcyjny sposób prezentuje różnorodne zjawiska na polskim rynku książki i zachęca do uczestnictwa w życiu literackim. Cykl obejmuje cztero-pięciominutowe odcinki, wykorzystujące różne formy radiowe.

W każdym tygodniu znajdą się w nim najważniejsze informacje ze świata literatury,  krótkie reportaże ze spotkań literackich, festiwali i innych wydarzeń, recenzje wybranych nowości, rekomendacje książek przez artystę bądź człowieka kultury i opowieści o nieznanych wątkach biografii pisarzy ciekawych miejscach związanych z literaturą.

Tygodniowy podział cyklu:

- poniedziałek – nowości tygodnia i informacje literackie:

- wtorek – reportaż z wydarzenia literackiego: relacjonowanie wydarzeń promujących czytelnictwo, spotkań z autorami, relacje z festiwali literackich;

- środa – recenzja wybranej książki: recenzje nowości wydawniczych

- czwartek – rekomendacja literacka twórcy: rozpoznawalna powszechnie osoba związana ze światem kultury mówi o swojej ulubionej książce lub opowiada o aktualnej lekturze;

- piątek – gawęda literacka: literackie opowieści wybranych znawców literatury – biografie pisarzy w anegdocie, historia miejsc związanych z literaturą, historia powstania znaczących w historii literatury książek.

Łącznie we współpracy z Instytutem Książki wyemitowanych zostanie 65 audycji.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się