„Czytanie na trawie” 19 sierpnia w Międzyzdrojach

„Czytanie na trawie” 19 sierpnia w Międzyzdrojach

„Czytanie na trawie” 19 sierpnia w Międzyzdrojach

Udostępnij

19 sierpnia zapraszamy do Międzyzdrojów na kolejną edycję „Czytania na trawie”. Cykliczne wydarzenie plenerowe promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 odbędzie się w ramach Pikniku Lata z Radiem.

Sierpniowe „Czytanie na trawie” odbędzie się przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach w godzinach 11.00-17.00. Podobnie jak wcześniejsze edycje, wydarzenie będzie miało formę pikniku rodzinnego z mobilną biblioteką oraz animacjami dla dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym w strefie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 będzie Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach, która była beneficjentem „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”.

Dla uczestników przygotowano różnorodne atrakcje czytelnicze, wśród nich m.in. koło fortuny z molami książkowymi, wspólne czytanie z bohaterami z bajek, warsztaty plastyczne, rozmowy o książkach, pokazy artystyczne oraz kącik rysunkowy dla najmłodszych.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Aby wziąć udział w bookcrossingu wystarczy zabrać ze sobą książkę – symboliczny „bilet” wstępu. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a także zapisać się do biblioteki.

Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki  – operatorami NPRCz 2.0. Partnerem spotkania jest Polskie Radio S.A.

Zdjęcia dokumentują poprzednią edycję "Czytania na trawie" z 20 maja 2023 r. / fot. Narodowe Centrum Kultury (Radek Zawadzki).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się