Ogólnopolska Izba Księgarń
Big Book Cafe, Polska Izba Książki

Big Book Cafe, Polska Izba Książki

Czytanie uszczęśliwia czyli inauguracja obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018. PIK w Big Book Cafe.

Udostępnij

Wczoraj (19.04.2018) odbyło się spotkanie PIK i Big Book Cafe inaugurujące obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018. W tym roku Polska Izba Książki zajął się tematyką związaną z czytaniem w sposób bardziej interdyscyplinarny. Nie przedstawiliśmy suchych statystyk z rynku książki, nie epatowaliśmy czarnowidztwem chociaż być może są ku temu uzasadnione powody.

Zaprosiliśmy dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych problematyką branży do Big Book Cafe na trzy bardzo interesujące popularnonaukowe wystąpienia ekspertów: dra Pawła Boguszewskiego, neurobiologa, z wykładem o intrygującym tytule "Umysł na książkach. Mózg nałogowego czytacza"; dra Pawła Kuczyńskiego, socjologa, który zaprezentował wycinek ze wspólnych badań PIK i portalu Lubimy Czytać, prowadzonych na czytających internautach; dr Sylwię Stano, znaną także z proczytelniczego wideobloga Książniczki mają zdanie (prowadzonego wspólnie z Zofią Karaszewską), kulturoznawczynię, która wyjaśniła nam czego nie wiemy o czytelniku generacji Z…

Tematyka śniadania medialnego niech stanowi pretekst do wiosennej dyskusji nad czytaniem jako szerokim zjawisku kulturalno-społecznym. Warto przyjrzeć się czytaniu dokładniej, przez pryzmat współczesnych osiągnięć nauk humanistycznych, ale i…przyrodniczych.

Spotkanie było transmitowane w internecie i dostępne jest w postaci nagrania na stronie PIK i kanale YouTube PIK.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się