Dennis Lehane, "Ostatnia przysługa" -brawurowa powieść autora bestsellerowej Wyspy tajemnic

Dennis Lehane, "Ostatnia przysługa" -brawurowa powieść autora bestsellerowej Wyspy tajemnic

Dennis Lehane, "Ostatnia przysługa" -brawurowa powieść autora bestsellerowej Wyspy tajemnic

Udostępnij

Dennis Lehane to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych autorów powieści sensacyjnych na świecie. Spod jego pióra wyszły takie bestsellery jak Wyspa tajemnic czy Rzeka tajemnic. 18 czerwca trafi na rynek Ostatnia przysługa

To pierwsza powieść tego autora wydana w naszym wydawnictwie, a zarazem doskonały thriller oraz realistyczny obraz bezwzględnej przemocy i mrocznego serca amerykańskiego rasizmu. Hipnotyzująca, poruszająca powieść.

Nota o książce:

Mary Pat Fennessy jak zwykle stara się przeżyć kolejny dzień i jakoś wiązać koniec z końcem.  Spędziła całe życie w bloku komunalnym w Southie, irlandzkiej enklawie Bostonu, gdzie mieszkańcy są przywiązani do tradycji i dumnie podkreślają swoją odrębność.

Któregoś dnia siedemnastoletnia córka Mary Pat, Jules, nie wraca do domu. Tego samego wieczoru na stacji metra zostaje znalezione ciało czarnoskórego nastolatka, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Tych dwóch wydarzeń z pozoru nic nie łączy, ale Mary Pat, zdeterminowana odnaleźć córkę, zagląda nawet tam, gdzie nie powinna, niepokojąc szefa lokalnej mafii i jego ludzi. I odkrywa coraz to nowe wstrząsające, brutalne szczegóły…

Bestsellerowy autor „New York Timesa” powraca z powieścią, która może śmiało konkurować z jego Rzeką tajemnic – oto intrygująca opowieść o zemście, rodzinie, miłości i jątrzącej nienawiści osnuta na tle najbardziej burzliwego epizodu w historii Bostonu.

Apple TV planuje zrealizować na podstawie Ostatniej przysługi serial, którego showrunnerem będzie sam Lehane.

Kilka słów o autorze:

Dennis Lehane jest wielokrotnie nagradzanym autorem bestsellerowych powieści. Film na podstawie jego Rzeki tajemnic w reżyserii Clinta Eastwooda został nagrodzony dwoma Oscarami, a Wyspę tajemnic zekranizował Martin Scorsese z udziałem Leonarda DiCaprio.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się