Alicja Potemska, "Gry i książki", Galeria Mazowiecka

Alicja Potemska, "Gry i książki", Galeria Mazowiecka

Do 31 sierpnia, Warszawa | Alina Potemska "Gry i książki" Galeria Mazowiecka

Udostępnij

Alina Potemska pokazuje na wystawie w Galerii Mazowieckiej  projekty książkowe, które zawierają elementy gry, zabawy lub w inny sposób prezentują książki nietypowe, albo eksponują je w sposób sugerujący zabawę.

Uwielbiam gry, gdyż pomagają mi powrócić do świata dziecięcej szczerości i bezpośredniości. Człowiek od dzieciństwa poznaje świat dzięki grom, i ten proces trwa przez całe życie.
Pracując od lat z książką jako obiektem i źródłem wiedzy oraz bawiąc się formą książki na wszystkie możliwe sposoby, naturalną drogą w swojej pracy zawodowej dotarłam do gier i zabaw. Chcę, żeby sztuka, którą się zajmuję, miała charakter użytkowy. Jeżeli gra ma charakter edukacyjny, to wraz cechami, które wywodzą się z książki, może mieć wielki potencjał w dydaktyce.

Na wystawie „Gry i książki” są pokazane projekty książkowe, które zawierają elementy gry, zabawy lub w inny sposób prezentują książki nietypowe, albo eksponują je w sposób sugerujący zabawę.

Tematami, którymi się zajmuję, są związki miejsc i ludzi. Interesują mnie także sposoby komunikacji międzyludzkiej. Nawet gdy używamy tego samego języka, często odbieramy czyjeś słowa tylko jako niezrozumiale dźwięki. Skupieni na sobie, nastawieni tylko na siebie – egozaury – mówimy i mówimy, nie zadając sobie trudu, aby usłyszeć innego człowieka. Czy w ogóle umiemy się komunikować?

A może warto pomyśleć, co możemy zyskać dzięki porozumieniu się z kimś zupełnie innym, różnym od nas, akceptując siebie nawzajem. (Alina Potemska)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się