Do księgarń trafia książka " Jak być szczęśliwym" Liz Hoggard

Do księgarń trafia książka " Jak być szczęśliwym" Liz Hoggard

Do księgarń trafia książka " Jak być szczęśliwym" Liz Hoggard

Udostępnij

O co właściwie chodzi z tym szczęściem? W sumie o wszystko. Ludzie szczęśliwi postrzegają świat jako miejsce bardziej bezpieczne, łatwiej podejmują decyzje, są bardziej skłonni do współpracy, zdrowsi i mają więcej wigoru.

Już 11.08 do księgarń trafi książka Liz Hoggard pt. "Jak być szczęśliwym". To tytuł, który ma zmienić świat – a przynajmniej ten niezwykle ważny kawałek świata – bo twój własny. Zabierz ją ze sobą do pracy, czytaj w autobusie, trzymaj w torebce czy teczce, zerkaj do niej, gdy jesteś przygnębiony albo, co ważniejsze, kiedy naprawdę dobrze się bawisz, aby zapamiętać, co dokładnie sprawia, że czujesz się tak wspaniale. Szczęścia można się nauczyć!

Na czym polega szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Inni ludzie, sukces, bogactwo?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, grupa specjalistów z różnych dziedzin przeprowadziła w angielskim miasteczku Slough przełomowy eksperyment. Wraz z mieszkańcami wcielali w życie założenia „nauki o szczęściu”, opartej na najnowszych odkryciach medycyny, psychologii i nauk społecznych.

Okazało się, że szczęśliwe życie zapewniają proste przyjemności: rodzina, przyjaciele, miłe otoczenie, seks z ukochaną osobą czy mniej stresująca praca. Ponadto szczęście jest... umiejętnością, której można się nauczyć jak gry na instrumencie czy jazdy na rowerze.

Książka Jak być szczęśliwym? analizuje różne aspekty dobrego samopoczucia – od miłości i seksu po zdrowie, rolę lokalnych społeczności czy domowych zwierzaków – i pokazuje, jak można znacząco zwiększyć swą zdolność odczuwania radości. Uświadamia nam też, że da się zrobić naprawdę wiele, by osiągnąć wyższy poziom zadowolenia z życia i zmienić świat, a przynajmniej ten niezwykle ważny kawałek świata – nasz własny.

Kilka słów o autorce:

Liz Hoggard pisze o filmie, sztuce i designie dla tak znanych pism, jak „The Observer”, „The Telegraph”, „Evening Standard” i „Times”. Współtworzyła też popularne programy telewizyjne Woman’s Hour, Night Waves i The Brian Morton Show. Oprócz Jak być szczęśliwym? Napisała także Dangerous Women: The Guide to Modern Life.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się