Dopuszczono drugi podręcznik do HiT

Dopuszczono drugi podręcznik do HiT

Dopuszczono drugi podręcznik do HiT

Udostępnij

Podręcznik Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych do przedmiotu historia i teraźniejszość pojawił się w piątek w wykazie podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego Ministerstwa Edukacji i Nauki.


Wcześniej - 1 lipca 2022 r. - MEiN dopuścił do użytku podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego "Historia i teraźniejszość. 1945-1979".

To publikacja "Historia i teraźniejszość. Podręczniki. Liceum i technikum. Część 1.", którego autorami są Izabella Modzelewska-Rysak, Leszek Rysak, Karol Wilczyński i Adama Cisek. Jak podano, decyzja w sprawie podręcznika została wydana 2 września 2022 r. Numer ewidencyjny w wykazie MEiN: 1155/1/2022.

Rzeczoznawcami podręcznika byli: prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, dr hab. Mirosław Szumiło i dr hab. Danuta Krzyżyk - wynika z opublikowanego w piątek wpisu w wykazie podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego do kształcenia ogólnego. Książka ukaże się nakładem Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. w postaci papierowej i odwzorowania cyfrowego. Wskazano, że przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych (liceum ogólnokształcącego i technikum).

Nie tylko podręcznik prof. Roszkowskiego

Resort edukacji poinformował w lipcu, że wpłynęły do MEiN trzy wnioski o dopuszczenie do użytku szkolnego podręcznika do HiT. 12 maja 2022 r. wpłynął pierwszy wniosek. Był to wniosek Wydawnictwa Biały Kruk Sp. z o.o. Podręcznik pn. "Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979" autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego został dopuszczony 1 lipca do użytku szkolnego i wpisany do wykazu podręczników pod nr 1145/1/2022.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/oswiata/historia-i-terazniejszosc-podrecznik,517110.html

 

 

 


Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/oswiata/historia-i-terazniejszosc-podrecznik,517110.html


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się