Dość -  Światowy Dzień Zwierząt

Dość - Światowy Dzień Zwierząt

Dość - Światowy Dzień Zwierząt

Udostępnij

W przeddzień Światowego Dnia Zwierząt (4 października)oddajemy głos Dorocie Sumińskiej i recenzentom jej książki. Dla osób o mocnych nerwach!

Absolutnie NIE spodziewałam się takich emocji. Przybiło mnie to ogromnie, czułam rozrywający ból i smutek. Tak, poczucie winy też było, chociaż ja niby nie zabijam – ja jem. Teraz rozumiem doskonale moje córki – jedna weganka, druga wegetarianka. Tak się dziwiły mówiąc 'Mamo, wzięłaś psa ze schroniska kochasz Go i się nim opiekujesz a dlaczego jesz świnie, kury?'...

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt  – pomyślmy czy musimy zjadać zwierzęta?
Po tej lekturze rozpadłam się na milion kawałków. Absolutnie POLECAM. Jeśli u kogoś z Was spowoduje chęć zmiany siebie i swoich przyzwyczajeń to będę szczęśliwa.
Nie wierze, że ludzie z natury są tacy źli, że świadomie chcą krzywdzić zwierzęta.
Teraz, gdy już przeczytałeś tę książkę nie możesz być obojętny i nie możesz milczeć.
Powinna być to lektura w szkołach. Książka, którą przeczyta każdy człowiek.

Ostatnia Strona

Ta mała książeczka traktuje o wielkich sprawach, jest manifestem w obronie zwierząt. Osoby takie jak ja, czyli świadome, ale dosyć płytko - będą do głębi poruszone. Empatia autorki jest wynikiem wiedzy, a teraz czytelnicy mogą zrozumieć jej punkt widzenia. Nasi bracia mniejsi zasługiwali na taką książkę.
Zatem DOŚĆ, na pewne zachowania mamy wpływ, możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas, dbać o zwierzaki!

Hungry_lens

Dorota Sumińska u Małgorzaty Ohme - #OnetwDomu 

 

Po raz pierwszy nie wiem, co mam napisać. Po raz pierwszy brakuje mi słów, choć tak wiele emocji jest we mnie. I nie wiem, jak zacząć. Jak ułożyć zdania, by wyrazić swoje emocje. Swój ból.
To może zacznę od tego, że książkę Doroty Sumińskiej DOŚĆ powinien przeczytać każdy. I nie musicie się bać, bo nie znajdziecie tu krwi, brutalności. Ale ból, strach i cierpienie tych, których ludzkość uważa za gorszych tylko dlatego, że nie są ludźmi. Tylko dlatego, że przyszło im się urodzić kurą, krową, psem czy świnią.

dusza_pelna_ksiazek

✒ Premiera książki DOŚĆ Doroty Sumińskiej zbiega się w czasie z propagowaniem humanitaryzmu dla zwierząt w Sejmie… Jestem absolutnie przekonana, że każdy zasiadający tam w fotelu powinien przeczytać książkę Sumińskiej, (doświadczonej lekarz weterynarii, psychologa zwierzęcego).
Ja dostałam ją wczoraj – przeczytałam jednym tchem.
Właściwie zaparła mi dech w piersi.
Lektura absolutnie obowiązkowa dla każdego dorosłego człowieka. Każdego - bez wyjątku.

marzena.gryg

Z Czym To Się Czyta? - rozmowa z Dorotą Sumińską

 

Ta niepozorna książeczka niezłomnej Doroty Sumińskiej odmieniła moje życie. Tak, odmieniła moje życie. Bo chociaż przeczytałam w niej wiele na temat tego, czego byłam boleśnie świadoma: o rabunkowej gospodarce człowieka, o przemysłowej machinie uboju zwierząt, o właściwym tylko człowiekowi wśród innych ssaków sadyzmie i czerpaniu przyjemności z zadawania cierpienia, o podporządkowaniu sobie zwierząt w imię kultury, tradycji i religii, to #dość od pierwszej do ostatniej strony tąpnęło mną tak bardzo, że postanowiłam zrezygnować z jedzenia mięsa i wędlin.

domiczytapl

✒ To nie jest książka łatwa, prosta i przyjemna. O nie...
Dorota Sumińska, którą być może znacie z felietonów w WO, jest lekarką weterynarii, psycholożką zwierzęcą i wegetarianką, autorką książek. Napisała książkę, która jest jedną z mocniejszych, jakie ostatnio przeczytałam. A jednocześnie zakorzeniona jest w ogromnej miłości do zwierząt .
Promuję tutaj wegetarianizm, weganizm, ograniczanie mięsa, nabiału. Staram się pisać o tym przystępnie, obok twardych danych, znajdziecie dużo łagodności, optymizmu. A jednak czasem sprawa musi być opowiedziana tak, że nie przebiera się w słowach . W obronie zwierząt i jako manifest. Tutaj właśnie to znajdziecie. Czasem to musi być terapia szokowa, ja też ją kiedyś przeszłam, z inną książką, dzięki której zaczęłam sobie zadawać pytania.
Myślę, że ta książka powinna stać w biblioteczce każdego, komu na sercu leży dobro zwierząt.

Eko.paulinagorska

 

To książka protest. Książka manifest. Krzyk „suki w ludzkiej skórze” – jak pisze o sobie Sumińska. Do bólu prawdziwy, gorzki i bolesny głos w sprawie zwierząt i ludzi, dobitny niczym Głód Caparrósa.

 

4 października odbędzie się premieraaudiobooka DOŚĆ w interpretacjiDoroty Sumińskiej!
A tydzień później (11 października),wraz z Fundacją Olgi Tokarczuk zapraszamy na debatę „Prawo ludzi/prawa zwierząt”,otwierającą cykl #zezwierzęcej,
w której obok Doroty Sumińskiejudział wezmą: prof. Andrzej Elżanowskii mecenas Karolina Kuszlewicz. Dyskusjępoprowadzi Ludwika Włodek. 

Spotkanie odbędzie się na zakończenie Tygodnia Noblowskiego w Centrum Sztuk Performatywnych prowadzonym przez Instytut Grotowskiego
(dawny budynek piekarni garnizonowejna Kępie Mieszczańskiej ul. Księcia Witolda 62–70, Wrocław)

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się