Druga edycja będzieczytane Ełk Festiwal

Druga edycja będzieczytane Ełk Festiwal

Druga edycja będzieczytane Ełk Festiwal już 9 sierpnia br.

Udostępnij

Agora zaprasza na tegoroczną odsłonę będzieczytane Ełk Festiwal – imprezy promującej literaturę, czytelnictwo i muzykę, która odbędzie się w najbliższy piątek, 9 sierpnia br. w Ełckim Centrum Kultury. Podczas drugiej edycji wydarzenia wystąpią artystki koncertujące w ramach trasy „Women’s Voices”, gośćmi festiwalu będą również pisarze – Szymon Hołownia, Krzysztof Wielicki oraz Marcin Popkiewicz.

Na scenie amfiteatru Ełckiego Centrum Kultury (ul. Wojska Polskiego 47 w Ełku) wystąpią Edyta Bartosiewicz, Paulina Przybysz, Mela Koteluk i Ania Rusowicz – bohaterki tegorocznej edycji cyklu imprez „Women’s Voices”, trasy koncertowej „Wysokich Obcasów”, w której występują same kobiety.

W tym roku wokalistki występują pod hasłem przewodnim „Kobiety walczą o planetę”, chcąc zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata – ekologiczne, społeczne, polityczne i ekonomiczne. Więcej informacji o drugiej edycji trasy koncertowej „Women’s Voices” znaleźć można na agora.pl/ dla-prasy.

Wejściówki w cenie 49 zł można zakupić na biletycjg24.pl oraz w kasie Ełckiego Centrum Kultury. Dzieci do 12. roku i seniorzy powyżej 65. roku wejdą na koncert za darmo.

Organizatorzy będzieczytane Ełk Festiwal 2019 zapraszają również na spotkania z literatami, podczas których będzie można porozmawiać z ulubionym pisarzem, otrzymać dedykację na książce lub zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Gośćmi Michała Olszewskiego będą: Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta i autor książek o tematyce teologicznej, Krzysztof Wielicki – polski taternik, alpinista i himalaista, autor m.in., „Korony Himalajów 14 x 8000”, współautor „Mount Everest biznesu” i „Rozmów o Evereście” oraz Marcin Popkiewicz – naukowiec, dziennikarz i pisarz zajmujący się kwestiami ekologicznymi, autor takich tytułów, jak m.in. „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i „Świat na rozdrożu” oraz współautor publikacji „Nauka o klimacie” i „Polski węgiel”.

Bezpłatne spotkania z autorami odbędą się w budynku Ełckiego Centrum Kultury w godzinach:

15:00 - spotkanie z Marcinem Popkiewiczem,

17:00 - spotkanie z Krzysztofem Wielickim,

19:00 - spotkanie z Szymonem Hołownią.

Niezwykłe atrakcje czekają również najmłodszych festiwalowiczów, dla których przygotowane zostanie specjalnie wydzielone miejsce do nauki i zabawy oraz strefa gier planszowych. Gościem specjalnym będzie historyk Jerzy Łapo, który zaprezentuje swój teatrzyk dla dzieci.

Redakcje mediowe, zainteresowane udziałem w festiwalu, proszone są o kontakt w sprawie akredytacji do czwartku, 8 sierpnia br. – e-mail na adres: ewelina.buchnajzer@agora.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyzję o przyznaniu akredytacji podejmuje organizator.

Organizatorem #będzieczytane Ełk Festiwal jest Agora, a współorganizatorami Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się