Trzy/Mam/Ksiazki

Druga edycja konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI

Udostępnij

Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty są często pierwszym zaproszeniem do obcowania ze sztuką. Przy mądrym wsparciu rodziców literatura dziecięca staje się wspaniałym przewodnikiem pomagającym małemu „czytelnikowi” odkrywać otaczający świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk.

Chcemy, żeby tak właśnie było, dlatego ogłosiliśmy konkurs TRZY/MAM/KSIĄŻKI! Na Wasze projekty do drugiej edycji konkursu czekamy jeszcze tylko przez półtora miesiąca!

Naszym celem jest wyłonienie czytelniczego „trójpaku” - zestawu trzech książeczek, które rosnąć będą wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka. Zależy nam, by czytelnicza „wyprawka” była stałym elementem niemowlęcego ekwipunku, równie ważnym jak pielęgnacyjne akcesoria, którymi krewni i znajomi zwykli obdarowywać młodych rodziców. Liczymy na to, że pomysłowość i uroda wyłonionych w konkursie książek stanie się „wzorcem z Sevres” dobrego smaku edytorskiego, punktem odniesienia dla twórców kultury dedykowanej najmłodszym.

Nagroda główna za najlepszy projekt wyniesie 25 000 zł.

Prace konkursowe można przesyłać do 31 grudnia 2016 roku włącznie, na adres:

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
lub
biuro@instytutksiazki.pl

Laureat konkursu zostanie ogłoszony do dnia 1 lutego 2017 roku.

Zwycięzcę wskaże nasze jury w składzie:

Jan Bajtlik - doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórca książek autorskich dla dzieci, ilustracji, plakatów i identyfikacji wizualnych. Laureat prestiżowych nagród dla ilustratorów, m.in. wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2015 za książkę „Typogryzmol".

dr hab. Anna Boguszewska - Kierownik Zakładu Edukacji Plastycznej UMCS w Lublinie. Jest członkiem Zespołu Edukacji Elementarnej PAN, Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY), Międzynarodowego StowarzyszeniaWychowania przez Sztukę (InSEA), Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

dr hab. Grażka Lange - profesor warszawskiej ASP, gdzie prowadzi katedrę ilustracji. Z tej katedry wywodzi się pokolenie ilustratorów odnoszących obecne międzynarodowe sukcesy.

dr hab. Małgorzata Przybysz-Zaremba - Wydział Studiów nad Rodziną, UKSW w Warszawie.

Agata Puścikowska - dziennikarka tygodnika „Gość Niedzielny”. Zajmuje się tematyką książek dla najmłodszych. Jest mamą piątki dzieci.

Katarzyna Szantyr-Królikowska - pedagog, wieloletnia redaktor naczelna magazynu dla dzieci "Świerszczyk", obecnie redaktor i wydawca książek dla dzieci (wiceprezes zarządu w wydawnictwie Bajka).

dr hab. Urszula Szuścik - Kierownik Zakładu Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Instytutu Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymał projekt „Popatrz w niebo” autorstwa Joanny Gębal, Moniki Zborowskiej i Jakuba Kołodziejczyka.

Regulamin konkursu.
Załączniki 1.
Załącznik 2
.

Patronat medialny:

Konkurs jest organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się