Drugi dzień polskiej prezentacji na Targach Książki LIBER w Madrycie [zdjęcia]

Drugi dzień polskiej prezentacji na Targach Książki LIBER w Madrycie [zdjęcia]

Drugi dzień polskiej prezentacji na Targach Książki LIBER w Madrycie

Udostępnij

Drugi dzień Targów Książki LIBER w Madrycie, podczas których Polska pełni rolę gościa honorowego, miał charakter branżowy. W jego ramach odbyły się spotkania hiszpańskich wydawców z polskimi wydawcami oraz spotkania z pracownikami Instytutu Książki, podczas których można było uzyskać informacje o naszych programach przeznaczonych dla tłumaczy i zagranicznych wydawców.

nstytut Książki we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie zorganizował stoisko i prezentację Polski jako tegorocznego gościa honorowego Międzynarodowych Targów Książki LIBER w Madrycie. W ramach targów przygotowaliśmy szereg spotkań związanych m.in. z rozwojem literatury dziecięcej, programami czytelniczymi czy nowymi technologiami na rynku książki. Dzięki współpracy z Instytutem Polskim odbywają się także wydarzenia towarzyszące, za sprawą których uczestnicy mogą także poznać pozaliteracką ofertę kulturalną naszego kraju. 

Wczorajszy program polskiej prezentacji w całości składał się z indywidualnych spotkań wydawców hiszpańskich z wydawcami polskimi oraz przedstawicielami Instytutu Książki. 

W godzinach od 10:00 do 16:00 goście targów mogli indywidualnie porozmawiać z obecnymi w Madrycie polskimi wydawcami o ich ofercie, konkretnych książkach czy możliwości nabycia praw do nich. Instytut Książki zapewnił tłumaczenie tych rozmów z hiszpańskiego na polski i polskiego na hiszpański.

Również w godzinach od 10:00 do 16:00 odbyły się konsultacje z przedstawicielami Instytutu Książki. Wydawcy i tłumacze z krajów hiszpańskojęzycznych mogli dowiedzieć się wszystkiego, czego potrzebują, o oferowanych przez nas programach, które są dla nich przeznaczone, m.in. o Programie Translatorskim ©POLAND, programie Sample Translations czy programie stypendialnym Kolegium Tłumaczy, a także naszych nagrodach dla tłumaczy czy organizowanych przez nas warsztatach. Spotkania w tym bloku będą odbywały się w języku hiszpańskim.

Szczegółowy program polskiej prezentacji – obejmujący wszystkie dni targów i przygotowany w języku hiszpańskim – można znaleźć TUTAJ.

Na gości targów przez cały czas trwania wydarzenia czeka polskie stoisko, na którym można spotkać przedstawicieli polskiego rynku wydawniczego – nawiązać kontakty i zapoznać się z ofertą. Na stoisku o łącznej powierzchni 120 m2 prezentuje się 21 polskich wystawców z branży, wśród których znalazły się wydawnictwa, agencje literackie, drukarnie, instytucje kultury i inne podmioty związane z polskim rynkiem wydawniczym. W Madrycie obecni są: Adamada, ArtRage, BZGraf, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Domirea, DTAgency, Grupa Wydawnicza Foksal, Fundacja Historia.pl, inkBOOK, Międzynarodowe Centrum Kultury, Agencja KaBooks, Mamania / Grupa Wydawnicza Relacja, OZGraf, Papierowy Motyl, PKB GROT, Rosikon Press, Topo Sármata, Tytuł, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo Poznańskie.

Głównym celem obecności Polski w charakterze gościa honorowego na Targach Książki LIBER jest wzmocnienie obecności polskiej literatury w Hiszpanii. To także doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów na rynku latynoamerykańskim. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj gościem honorowym na targach LIBER są kraje z Ameryki Łacińskiej, wybór Polski jest zatem ogromnym wyróżnieniem.

Udział w targach LIBER w roli gościa honorowego wpisuje się w strategię wzmacniania obecności na rynkach zagranicznych w ramach trzyletniego cyklu. W ubiegłym roku Instytut Książki wziął aktywny udział w targach w Barcelonie, zaś na 2024 rok planowane są kolejne inicjatywy utrwalające obecność polskiej literatury w Hiszpanii.

***

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się