DW REBIS poleca: "Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe"

DW REBIS poleca: "Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe"

DW REBIS poleca: "Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe" - 21 lutego premiera

Udostępnij

Chciałbym dzisiaj zaprezentować Państwu książkę autorstwa Garretta Ryana pt. "Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe". Pozycja ta trafi na rynek 21 lutego. To świetna, wciągająca lektura oparta na bogatym materiale źródłowym. Pełno w niej ciekawostek  dotyczących codziennego życia starożytnych Greków i Rzymian.

Nota o książce:

Dlaczego starożytni Grecy i Rzymianie nie nosili spodni? Jak się golili? Czy składali ofiary z ludzi i uprawiali zawodowy sport? Jak używali słoni w bitwach? Do czego służyły posążki Priapa? Garrett Ryan, specjalista od dziejów starożytnych, a także twórca jednego z najpopularniejszych  kanałów historycznych na YT, dowcipnie, zwięźle i merytorycznie odpowiada na najdziwniejsze i najciekawsze pytania, które zadano mu podczas prowadzonych na żywo i zdalnie spotkań i wykładów. Odkrywa przed nami, jak wysocy byli Grecy i Rzymianie, jakiego wieku mogli dożyć, jak często używali środków antykoncepcyjnych, czy przeżywali zabiegi chirurgiczne  i wiele innych intrygujących szczegółów dotyczących życia w świecie starożytnym.

Kilka słów o autorze:

Garrett Ryan doktoryzował się z historii starożytnej Grecji i Rzymu na Uniwersytecie Michigan i wykładał na kilku uczelniach. Dzięki swym wpisom na różnych forach internetowych, niezwykle popularnemu kanałowi toldinstone na YouTube oraz stronie toldinstone.com ożywił historię starożytną w świadomości setek tysięcy internautów. Mieszka w Chicago.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się