Dżakarta miejscem Międzynarodowego Kongresu Wydawców w 2022 rok

Dżakarta miejscem Międzynarodowego Kongresu Wydawców w 2022 rok

Dżakarta miejscem Międzynarodowego Kongresu Wydawców w 2022 rok

Udostępnij

33. Międzynarodowy Kongres Wydawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawców (IPA) odbędzie się w Dżakarcie (Indonezja) w dniach 11–13 listopada 2022 r. To nowe miejsce spotkania wydawców – w tym roku miało to być Lillehammer (Norwegia)

Trwająca pandemia wymusiła odwołanie planowanego w tym roku w Lilehammer Międzynarodowy Kongres Wydawców. Kongresy zwoływane są co dwa lat i tym samym powstaje luka pomiędzy ostatnim, który odbył się w New Delhi w 2018 r. i planowanym w w 2022 w Dżakarcie.

Dla 83 krajowych stowarzyszeń z 69 krajów członkowskich IPA kongresy te są okazją do wymiany doświadczeń i podjęcia istotnych dla całej branży książki decyzji – za dwa lata wydawcy ocenią, jak pandemia wpłynęła na ruch wydawniczy na całym świecie.

Dżakarta jest pierwszym miastem w Indonezji, które stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO w 2022 roku. W tym zakresie realizowanych jest ponad 200 programów, które mają uczynić z Dżakarty centrum spotkań dla branży wydawniczej na poziomie krajowym i międzynarodowym. Działania te obejmują trzyletni program, który jest obecnie realizowany przy wsparciu rządu prowincji Dżakarty.

(źródło IPA)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się