6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci - Dziecinada

6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci -Dziecinada

Dziecinada – 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

Udostępnij

Duński Instytut Kultury serdecznie zaprasza na wspaniałą przygodę z duńskim teatrem.  We Wrocławiu w dniach  4-7 października odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”, podczas którego wystąpią aż cztery teatry z Danii – Teater Minsk, Sofie Krog Teater, Teatergruppen Batida oraz Teater Asterions Hus.

„Dziecinada” to podróż po świecie m.in. teatru klasycznego, nowatorskiego, lalkowego i cyrkowego, otwartego na różne grupy wiekowe. Festiwal dociera tam, gdzie teatr zwykle nie dociera. Do miejsc nieoczywistych, z daleka od centrów kultury – w plenerze, hospicjum, w osiedlowym ośrodku kultury. Twórcy festiwalu nie tylko dostarczają rozrywkę, ale także uczą i rozwijają, dlatego „Dziecinada” to nie tylko spektakle, ale również warsztaty, zabawy animacyjne oraz gry edukacyjne.

Przez cztery dni najmłodsi będą mogli uczestniczyć w licznych spektaklach i wydarzeniach towarzyszących. Szczególny będzie 6 października, kiedy scenę przejmą aż cztery teatry z Danii:

Teater Minsk: „Niebo” [1,55 lat], g. 10:30 i 16:00

Dwie tancerki zabierają najmłodszych widzów w prawdziwą podniebną podróż. Sprawiają, że wszystko wokół zaczyna wirować, a miękkie chmurki i samoloty są (dosłownie) na wyciągnięcie ręki. Językiem ciała są w stanie przywołać delikatny, szepczący wiatr, ale też złowrogą ciszę przed burzą. Całości dopełnia nastrojowa muzyka i delikatna scenografia.

Sofie Krog Teater: „Diva” [10+], g. 11:00 i 17:30

W głębi mrocznego i niezwykłego kabaretu krzyżują się ścieżki życia pięknej diwy, lokaja ze złamanym sercem, złośliwego asystenta laboratoryjnego i szalonego naukowca. Widzowie, obserwując bohaterów przeżywających niefortunną noc, która może być ich ostatnią, zostają wciągnięci w wir tajemnic skrywanych przez mury kabaretu. „Diva” to wyjątkowy przykład zręczności oraz pokaz umiejętności utalentowanej lalkarki Sofie Krog, która kieruje całą akcją na wielu scenach ze środka małego, obrotowego teatru.

Teater Asterions Hus: „Romeo&Julia!”, g. 13:00

Szekspir i największa w historii opowieść miłosna w ujęciu zespołu Asterions Hus, który stworzył poruszający, szybki i żartobliwy spektakl. 24 sceny, 24 uściski, 24 zmiany kierunku i 24 celebracje miłości – jej wielu twarzy i zakończeń. Fantastyczny tekst Szekspira, dzięki aktorom, przeistacza się w taniec robaków, zakochanych zapaśników sumo i balet w taczkach. Jeszcze nigdy dotąd nikt nie grał martwego w tak żywy sposób!

Teatergruppen Batida: „Solo dla dwóch” [5+], g. 11:00 i 17:00

Dyrygent czeka niecierpliwie, podczas gdy każdy członek The Sweet Seven Magic Orchestra dzwoni z informacją, że nie dotrze na koncert. Początkowo zrozpaczony, postanawia dobrze wykorzystać tę sytuację. Zagra ­– skomponowany w sekrecie – solowy koncert na trąbkę, który na pewno uczyni go sławnym. Gdy jest gotowy rozpocząć, niespodziewanie pojawia się jeden członek zespołu – najmniej utalentowany i najgorzej rokujący muzyk, który myśli jedynie o piłce nożnej. To może się skończyć tylko katastrofą… i tak się kończy. Jednak okazuje się, że tych dwóch muzyków ma więcej wspólnego, niż im się wydaje.

Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia na stronie festiwalu: LINK

Organizatorzy: Strefa Kultury Wrocław, Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych

Lokalizacje: Impart (Mazowiecka 17), Ośrodek Kultury ze Sceną ,,Teatru Na Bruku” (Pszczelarska 7), Górka Skarbowców (Racławicka 50), Barbara (Świdnicka 8b), Proza (przejście Garncarskie 2), Fotoplastykon (Koreańska 1) we Wrocławiu

Kiedy: 4-7.10.2018 r.


Duński Instytut Kultury oraz Danish Arts Foundation są partnerami wydarzenia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się