Dzięki staraniom polskiego rządu jest realna szansa, że UE zgodzi się na VAT 0% na książki

Dzięki staraniom polskiego rządu jest realna szansa, że UE zgodzi się na VAT 0% na książki

Dzięki staraniom polskiego rządu jest realna szansa, że UE zgodzi się na VAT 0% na książki od połowy 2022 r.

Udostępnij

 Dzięki konsekwentnym staraniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Finansów pojawiła się realna szansa na wprowadzenie stawki VAT 0 % na książki i czasopisma oraz utrzymania obniżonej stawki VAT na dzieła sztuki. 

Jak podaje strona MKiDN: "7 grudnia Rada do Spraw Gospodarczych i Finansowych UE (ECOFIN) jednomyślnie przyjęła podejście ogólne wobec wniosku Komisji Europejskiej dotyczącego zmiany dyrektywy 2006/112/WE w zakresie stawek VAT. Uzgodniony projekt  dyrektywy przewiduje możliwość, po zakończeniu procedury legislacyjnej na forum UE i formalnym wejściu w życie dyrektywy, wprowadzenia stawki VAT 0% na książki i czasopisma (zarówno w formie drukowanej, jak i cyfrowej) objęte punktem 6 załącznika III do dyrektywy VAT oraz utrzymuje możliwość stosowania obniżonych stawek VAT do dzieł sztuki".

"Zgodnie z unijną procedurą legislacyjną - czytamy dalej - projekt dyrektywy jest kierowany do Parlamentu Europejskiego (PE), który został poproszony o jego zaopiniowanie w terminie do 15 marca 2022 r. Po wydaniu opinii przez PE, projekt dyrektywy zostanie przedłożony do formalnego przyjęcia Radzie UE, a następnie opublikowany w dzienniku urzędowym UE. Przewiduje się, że dyrektywa wejdzie w życie nie później niż w czerwcu albo lipcu 2022 r.".

Więcej na stronie MKiDN.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się