Krystyna Dąbrowska, "Ścieżki dźwiękowe"

Krystyna Dąbrowska, "Ścieżki dźwiękowe"

Dzień Kobiet z Krystyną Dąbrowską

Udostępnij

Wydawnictwo a5 oraz Księgarnia De Revolutionibus mają przyjemność zaprosić na wieczór autorski Krystyny Dąbrowskiej połączony z prezentacją tomu "Ścieżki dźwiękowe".
Rozmowę z Autorką poprowadzi Grzegorz Nurek (Gazeta Wyborcza)

Zapraszamy w piątek 8 marca o godz.19.00 Księgarnia De Revolutionibus, ul. Bracka 14 w Krakowie. Wstęp wolny. Szczególnie serdecznie zapraszamy Panie w dniu Ich Święta. Wydawnictwo a5 przygotowało dla wszystkich uczestniczek wieczoru wyjątkowe podarunki.

 

"Ta poezja zdaje się być solidarna z istnieniem"

UCIEC OD SZUMU CODZIENNOŚCI Wiersze Krystyny Dąbrowskiej, poetki uznanej i wielokrotnie nagradzanej, to liryka, która przegląda się w prozie. Utwory zebrane w tomie „Ścieżka dźwiękowa" patrzą i jednocześnie jakby same były spojrzeniem. Wulkany widziane z samolotu „skazane na sąsiedztwo", „modna lodziarnia" na Mokotowie, przemoknięta dachówka na chińskiej świątyni - poetka zaprzęga przypadkową rzeczywistość w opowieść, która staje się poezją. Konsekwentnie podejmuje artystyczne ryzyko i śmiało balansuje na granicy wiersza.

Ścieżki dźwiękowe

Ścieżki dźwiękowe

Krystyna Dąbrowska

Wiersze w tej książce powstawały długo. Nawet te, które przyszły do mnie nagle, z pozoru od razu gotowe, poprzedziła intensywna praca, trwająca miesiącami a czasem latami. Każdy z nich ma swoją wieloetapową historię: jej początkiem jest często usłyszana od kogoś opowieść, kilka słów, które zagrały mi w uchu i zaczęły żyć własnym życiem w wyobraźni, wspomnienie obudzone bodźcem z teraźniejszości, nowym miejscem, krajobrazem, rozmową.

Cena detaliczna: 32.00 zł
Cena po rabacie: 26.00 zł

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się