Ogólnopolski Dzień Przedszkolak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolak

Dziś Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zapraszamy do bibliotek!

Udostępnij

Dwudziesty września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Od 2013 roku tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z okazji tego wielkiego święta małych ludzi zapraszamy do wizyty w bibliotekach. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowaliśmy 70 tysięcy wyjątkowych Wyprawek Czytelniczych, które można odebrać w 3000 bibliotek i filii bibliotecznych.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka powstał z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, dzieci uczestniczące w festynie posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem z władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami. W 2013 roku sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” wystartowała w ubiegłym roku. Dzięki niej udało się przekazać prawie 100 tysiącom nowo narodzonych dzieci Wyprawki Czytelnicze w 360 szpitalach w całej Polsce.

Ale to dopiero początek, bo w tym roku Instytut Książki przygotował 360 tysięcy książek, które – wedle naszych szacunków – zostaną rozdane do połowy roku 2019. Z początkiem września ruszył pilotażowy projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”, skierowany właśnie do przedszkolaków i ich rodziców. Wyprawki Czytelnicze można znaleźć w 3000 bibliotek i filii bibliotecznych. Pełną listę bibliotek i filii, które włączyły się do akcji znajdą państwo tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się