Efekt koronawirusa: w Polsce również rośnie sprzedaż “Dżumy” Alberta Camusa

Efekt koronawirusa: w Polsce również rośnie sprzedaż “Dżumy” Alberta Camusa

Efekt koronawirusa: w Polsce również rośnie sprzedaż “Dżumy” Alberta Camusa

Udostępnij

Niespodziewany efekt koronawirusa odnotowano również w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch tygodni sprzedaż ”Dżumy” Alberta Camusa wzrosła niemal pięciokrotnie – informuje dystrybutor książek OSDW Azymut.

“Dżuma” powraca na listę bestsellerów nie tylko we Francji i we Włoszech. Podobny efekt koronawirusa jest już zauważalny w Polsce. W porównaniu do roku ubiegłego w okresie 17 lutego – 5 marca 2020 dystrybutor książek OSDW Azymut sprzedał co najmniej pięć razy więcej egzemplarzy słynnej powieści Alberta Camusa. W tym czasie książkę francuskiego noblisty w przekładzie Joanny Guze (wyd. PIW) zamawiały najczęściej księgarnie stacjonarne i księgarnie internetowe, co oznacza, że nagły wzrost sprzedaży jest najprawdopodobniej związany z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Wcześniej “Dżuma” – jako lektura szkolna – była kupowana najczęściej przez biblioteki.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na listę bestsellerów dystrybutora trafiła również “Dżuma” w formie audiobooka oraz takie tytuły jak “Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcíi Márqueza czy “Wirusologia” – podręcznik akademicki Wydawnictwa Naukowego PWN przedstawiający najnowsze teorie dotyczące pochodzenia, ewolucji i zwalczania wirusów.

OSDW Azymut (Grupa PWN) jest jednym z największych dystrybutorów książek w Polsce. Firma świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim od 1999 roku, zajmuje się sprzedażą hurtową książek, audiobooków, a także gier i zabawek. W 2012 roku firma uruchomiła nową usługę – drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (POD). Dystrybutor jest także organizatorem wydarzenia Noc Księgarń.

 

Źródło: OSDW Azymut / azymut.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się