Egmont najlepszym wydawcą komiksów w Polsce!

Egmont najlepszym wydawcą komiksów w Polsce!

Egmont najlepszym wydawcą komiksów w Polsce!

Udostępnij

W sobotę 24 września br. podczas gali 33.Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi zostały przyznane nagrody festiwalowe w czterech kategoriach. Z radością informujemy, że wydawnictwo Egmont otrzymało nagrodę dla najlepszego wydawcy komiksów w Polsce w roku 2022. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od 2001 roku, a wydawnictwo Egmont otrzymało ją w tym roku po raz szósty. Jurorzy podkreślali, że tegoroczna nagroda została przyznana m.in. za rozwijanie oferty komiksów dla dzieci.

Nagrodę dla najlepszego wydawcy odebrał Tomasz Kołodziejczak – dyrektor działu komiksów i gier w wydawnictwie Egmont. Jurorzy podkreślali, że tegoroczna nagroda została przyznana m.in. za rozwijanie oferty komiksów dla dzieci. Jest nam bardzo miło, że jury doceniło naszą pracę na rzecz komiksu dziecięcego. Od lat systematycznie rozwijamy ten segment naszej oferty. Organizujemy konkurs im. Janusza Christy na komiks dla dzieci dla polskich twórców. Wydajemy popularne i nagradzane serie europejskie – humorystyczne, przygodowe, fantastyczne, obyczajowe. Uruchomiliśmy nową linię „Mój pierwszy komiks 5+” z rysunkowymi opowieściami dla najmłodszych. Wspieramy i edukujemy media, księgarnie i biblioteki. Dla wydawnictwa Egmont to, oczywiście, bieżąca aktywność wydawniczo-biznesowa, ale w dłuższej perspektywie, działanie wspierające czytelnictwo i kształtujące przyszłych fanów „dorosłych” komiksów, budujące kulturę komiksową i ważne dla całego rynku. – podkreśla Tomasz Kołodziejczak.

Podczas gali została również wręczona przez przedstawicieli Fundacji „Kreska” nagroda im. Janusza Christy „Złoty Puchar”. W tym roku trafiła do Arkadiusza Salamońskiego, który jest odpowiedzialny za renowację kolorystyczną plansz i okładek między innymi w „Złotej Kolekcji. Kajko i Kokosz”. Fundacja „Kreska” przyznaje ją za szczególne osiągnięcia na polu popularyzacji twórczości Janusza Christy.

Fundacja „Kreska” zaś została nagrodzona nagrodą im. Papcia Chmiela „Doktorat Humoris Causa” za zasługi dla polskiego komiksu.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi jest największą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. Obecnie głównymi organizatorami MFKiG są EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz Stowarzyszenie Twórców „Contur”. Festiwal to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się