Przecinek i Kropka

Empik rozdaje szkołom 10 tysięcy książek

Udostępnij

 Już wiemy, w których bibliotekach półki wypełni po tysiąc nowych książek. Właśnie zakończył się konkurs towarzyszący programowi „Przecinek i Kropka”. Łącznie oddano blisko 400 tysięcy ważnych głosów.

 

 Dzięki zaangażowaniu internautów i lokalnych społeczności książkowy Mikołaj przyjedzie do: Choszczna, Błonia, Ząbek, Bielska Podlaskiego, Piastowa, Góry, Gdańska i Warszawy.

  Do konkursu zgłosiło się ponad 300 podstawówek z całej Polski. Plebiscyt trwał miesiąc. Od 5 października do 6 listopada w specjalnej aplikacji na stronie www.przecinekikropka.pl codziennie można było oddać jeden głos.
Chcielibyśmy podziękować za wspaniałą inicjatywę i zorganizowanie konkursu pod szyldem „Dziesięć tysięcy książek dla szkół podstawowych”(…). Po stronie korzyści należy z pewnością zapisać wielką integrację rodziców oraz naszej całej niewielkiej społeczności lokalnej. Konkursem żyli wszyscy: szkoła, miasto i powiat – napisali przedstawiciele szkoły w Błoniu.

 Empik, w którym książki zajmują szczególne miejsce, postanowił wzbogacić trwający od wielu lat program rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych „Przecinek i kropka” o nowy ważny element. Zwróciliśmy uwagę na biblioteki w szkołach podstawowych, które są często miejscem pierwszego kontaktu dzieci z literaturą. To tam najmłodsi „połykają haczyk”, poznają niezwykłe historie, które rozbudzają wyobraźnię. Jednak nie wszystkie biblioteki mogą zaoferować dzieciom aktualny księgozbiór i ciekawe nowości – mówi Prezes Empiku, Ewa Szmidt-Belcarz. Do serii bezpłatnych warsztatów edukacyjnych i corocznego Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą, doszła właśnie akcja wsparcia dla bibliotek w szkołach podstawowych z całej Polski. Kolejna edycja już za rok.

 Na książki została przeznaczona część kwoty z każdej transakcji z użyciem karty Mój Empik. W ten sposób uczestnicy nowego programu lojalnościowego Empiku przyczynili się do zapełnienia półek bibliotek i wsparcia rozwoju czytelnictwa wśród dzieci.

Szkoły, które zdobyły najwięcej głosów:

Gdańsk – Szkoła Podstawowa nr 40

Warszawa –Choszczno – Szkoła Podstawowa nr 1

 Warszawa – Szkoła Podstawowa nr 342

 Błonie – Prywatna Szkoła Podstawowa Kolumbus

 Warszawa – Szkoła Podstawowa S.T.O.

 Ząbki – Szkoła Podstawowej nr 3

 Bielsk Podlaski – Szkoła Podstawowa nr 4

 Piastów – Szkoła Podstawowa nr 4

 Inowrocław – Szkoła Podstawowa w Górze

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się