ENL 2024: "Wojny Bogów". Znamy kolejne miejsca czytań

ENL 2024: "Wojny Bogów". Znamy kolejne miejsca czytań

ENL 2024: "Wojny Bogów". Znamy kolejne miejsca czytań

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy o kolejnych miejscach, które pojawią się na mapie 13. edycji Europejskiej Nocy Literatury. Tegoroczna odsłona wydarzenia, której kuratorem jest Łukasz Orbitowski, odbędzie się 24 sierpnia na wrocławskim Szczepinie.

Europejska Noc Literatury to również szansa, by odkryć najciekawsze i najmniej oczywiste miejsca osiedla, na którym wielka płyta przeplata się z architekturą historyczną i nowymi obiektami, które prężnie powstają w ostatnich latach. Do ogłoszonych już wcześniej serca Szczepina, czyli Skweru św. Damiana de Veustera, oraz budynku Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej, dołączają kolejne lokalizacje.
 
W tym roku Europejska Noc Literatury odwiedzi także kompleks Agencji Mienia Wojskowego znajdujący się przy ul. Poznańskiej. A dokładniej, dawny wojskowy kompleks magazynowy (Beklaidungsamt Breslau - warsztaty krawców i szewców, koszary rzemieślników, budynki administracyjne koszar, magazyny odzieży wojskowej), który do końca 2016 roku był użytkowany przez Regionalną Bazę Logistyczną. Obejmuje on 38 budynków znajdujących się na terenie o powierzchni blisko 11 hektarów. Znajdują się tam nie tylko dawne magazyny i biura, ale również różnego rodzaju budowle (m.in. wiaty, schrony, bocznica kolejowa). Wspomniany kompleks, to niedostępny na co dzień obiekt, w którym ponad połowa budynków figuruje w ewidencji zabytków. Jego niezwykły klimat i charakter sprawił, że nie raz już zamienił się w plener filmowy. Teraz wejdzie do scenariusza Europejskiej Nocy Literatury.  

Zupełnie innych wrażeń dostarczy kolejna lokalizacja, czyli Silver Forum – atrakcyjny biurowiec nieopodal pl. Strzegomskiego. Interesujący projekt SRDK Architekci Studio Śródka, którego wykonawcą był Archicom, przyciąga oko swoją obłą szklaną fasadą, która pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również wycisza budynek. W sam raz na czytanie!   

Wśród książek wybranych przez Łukasza Orbitowskiego pojawi się inspirowana faktami proza Kiran Millwood Hargrave – „Kobiety z Vardø”. To opowieść o procesach mieszkanek norweskiej wyspy, z których aż 91 spalono na stosie za rzekome usługiwanie złym duchom. Zaś w metafizyczną podróż wyruszymy czytając „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, związanej z Wrocławiem Noblistki.     

Więcej informacji dotyczących programu ENL 2024 już niebawem!

13. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 24 sierpnia 2024 – po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Wrocławskiego Instytutu Kultury, a także na Facebooka oraz Instagrama. Organizatorem Europejskiej Nocy Literatury jest Wrocławski Instytut Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się