Festiwal Biegowy, Dzień II, Krynica Zdrój

Festiwal Biegowy, Dzień II, Krynica Zdrój

Festiwal Biegowy – dzień II

Udostępnij

Drugi dzień obecności Instytutu Książki na 8. PKO Festiwalu Biegowym już za nami. Najmłodszym proponowaliśmy warsztaty literacko-plastyczne, najlepszym biegaczom wręczaliśmy koszulki z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego, a wszystkich gości Krynicy-Zdroju zaprosiliśmy na przepełniony poezją koncert Piwnicy Św. Norberta.

W Strefie Dzieci położonej w centrum miasteczka biegowego po raz kolejny odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, które poprowadziła ilustratorka, Magdalena Kozieł-Nowak. Zadaniem najmłodszych były przygotowanie, znanych z baśń Charles'a Perraulta o Tomciu Paluchu oraz wiersza Jana Brzechwy, siedmiomilowych butów. Wycinając, klejąc, rysując i poznając klasykę literatury dziecięcej, uczestnicy tworzyli dla siebie buty, które dzięki swoim fantastycznym formom nie tylko miały dodać im sił do sportowych zmagań, ale przyniosły również wiele radości.

O godz. 19:00 na scenie głównej festiwalu rozpoczął się koncert Piwnicy Św. Norberta pod kierunkiem Stefana Błaszczyńskiego. Związani z Krakowem artyści zaproponowali biegaczom, ich rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom i kuracjuszom zgromadzonym przy krynickim deptaku podróż w krainę poezji i muzyki. Dynamiczne kompozycje inspirowane melodiami muzyki żydowskiej i cygańskiej w połączeniu z poetyckimi tekstami zgromadziły liczną publiczność, która każdy utwór nagradzała brawami.

Bezpośrednio po koncercie nastąpiła ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom najdłuższego z biegów Festiwalu – Biegu 7 Dolin. Nagrody, wśród których znajdowały się również przygotowane przez Instytut Książki koszulki z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego, wręczyli najlepszym zawodniczkom i zawodnikom Marszałek Senatu RP – Stanisław Karczewski oraz Prezes Zarządu Tauron S.A. – Filip Grzegorczyk.  


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się