Ogólnopolska Izba Księgarń
Festiwal Czapskiego we Wsoli

Festiwal Czapskiego we Wsoli

Festiwal Czapskiego we Wsoli

Udostępnij

5 listopada o godz. 16.30 w Muzeum Witolda Gombrowicza rozpocznie się wydarzenie zorganizowane w ramach Festiwalu Józefa Czapskiego, zatytułowane Gombrowicz i Czapski – spór i fascynacja. Fragmenty wspomnień i korespondencji pomiędzy artystami przeczyta Mirosław Baka. W programie ponadto pokaz prac artysty i rozmowa o jego relacjach z autorem „Kosmosu”.

Zaprezentowane zostaną nieeksponowane na co dzień dzieła malarza z kolekcji Muzeum Literatury w Warszawie: rysunki „W kawiarni”,„W teatrze”,„Postać kobieca na ławce w zieleni”, autoportret „Józef Czapski” oraz obraz olejny z 1981 roku „Mężczyzna”.

O kontaktach Czapskiego z Gombrowiczem, o starciu silnych osobowości, zderzeniu ich bardzo różnych światopoglądów i gustów estetycznych, ale także o budowaniu porozumienia, wzajemnym szacunku i uznaniu, jakim siebie darzyli, rozmawiać będą we Wsoli dr Anna Spólna oraz dr hab. Krzysztof Ćwikliński. Tłem dla tej rozmowy, na którą zapraszamy także tych, którzy historią polskiej kultury nie zajmują się na co dzień, będzie środowisko paryskiej „Kultury” lat 50. i 60. Rozmówcy postarają się w przystępny sposób przybliżyć te interesujące postaci i czasy.

Festiwal Józefa Czapskiego to trwający od 5 października do 7 listopada 2017 roku cykl wydarzeń artystycznych, naukowych i popularnonaukowych, odbywających się w Warszawie, Toruniu, Stawisku, Sopocie, Katowicach, Kurozwękach, Petersburgu, Paryżu, Maisons-Laffitte, Wsoli, Cieszynie oraz w Krakowie. Organizatorem festiwalu jest Fundacja SUSEIA.

Jak zwykle wszystkich niezmotoryzowanych z Radomia do Wsoli przywiezie bezpłatny autobus. Zbiórka o 15.45 na przystanku Chrobrego/Czysta (kierunek: Michałów). Powrót ok. 18.00.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się