Festiwal Książki Opole 2019

Festiwal Książki Opole 2019

Festiwal Książki Opole 2019 - książki kochają słońce!

Udostępnij

Festiwal Książki Opole pokazuje, że książki kochają słońce, a słońce kocha Opole! Przepiękna pogoda, niesamowita atmosfera, fenomenalna frekwencja, zadowoleni pisarze, muzycy, wystawcy i czytelnicy – książkowy sukces po raz czwarty!   

Podczas trzydniowego święta książki odbyło się ponad czterdzieści spotkań autorskich, liczne warsztaty, slam poetycki, a każdy dzień kończył się koncertem – Tymon Tymański, Kwiat Jabłoni i Barbara Wrońska.

Festiwalowi goście nie szczędzili miłych słów:

"Wespół z Katarzyna Bonda dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę!" – komentuje pod festiwalu Remigiusz Mróz.

„Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią!" – wspominała Beata Pawlikowska.

W targach książki brało udział prawie osiemdziesiąt wydawnictw, a z roku  na roku do Opola przyjeżdżają kolejni wystawcy.  

Wystawcy wspominali festiwal w ten sposób:

„Jeszcze raz ogromne podziękowania za tak wspaniałą organizację targów, gościnność i niepowtarzalną atmosferę opolskich spotkań z książką. Nie byłoby to możliwe bez Waszej ciężkiej pracy i pasji. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie za rok." – Wydawnictwo Sejmowe.

Wyżnym punktem festiwalu była konferencja „Książka 360 – trendy i przyszłość", która dotyczyła przyszłości książki, analizy tego, jak wygląda czytelnictwo na świecie i czy w porównaniu z innymi krajami Polacy mało czytają.

Poruszona została tematyka wyzwań pomiędzy książką drukowaną, a książką elektroniczną.
    
Frekwencję na ten rok szacujemy na 20 000 osób, które pojawiło się w Miasteczku Literackim, jednocześnie patrząc na sprzedaż szacuje się, że do polskich rodzin trafiło kilkanaście tysięcy książek!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się