Festiwal Ludzie Książki, romantyczny Sienkiewicz i tańczący Don Kichot

Festiwal Ludzie Książki, romantyczny Sienkiewicz i tańczący Don Kichot

Festiwal Ludzie Książki, romantyczny Sienkiewicz i tańczący Don Kichot

Udostępnij

We wtorek zainaugurowano Festiwal Ludzie Książki, wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Raczyńskich, którego dwie edycja - rozpoczynająca się właśnie zimowa i  wiosenna, pokażą pracę i wyobraźnię ludzi książki. 

W spotkaniach  w ramach Festiwalu, które odbędą się  m.in. w Olsztynie, Koninie, Pile i Kaliszu, wezmą udział ilustratorzy, wydawcy, blogerzy i pisarze - m.in.  Samuel Bjørk, Magdalena Grzebałkowska,  Krystyna Mirek, Monika Długa,  Ryszard Ćwirlej i  Michał Larek.  Dwa pierwsze spotkania - piątkowe z ilustratorką Magdą Kozieł-Nowak i sobotnie z Samuelem Bjørkiem odbędą się online na FB Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Terminarz wszystkich wydarzeń dostępny jest na stronie: http://www.bracz.edu.pl/event/festiwal-ludzi-ksiazki-wydarzenia/

 Projekt „Sztuczna inteligencja w służbie książki”, którego częścią jest Festiwal,  jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.

Co jeszcze czeka Czytelników?  Tych, spragnionych treści romantycznych, choć związanych z wybitnym pozytywistą, zapraszamy 19 lutego o 12.30 na Facebook Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza na oprowadzanie tematyczne „Daj mi te usta!”.  Sienkiewicza będzie można poznać nie tylko jako literata, ale także celebrytę swoich czasów.  Nie zabraknie też odniesień do utworów, w których wątki miłosne były bardzo istotne i na pewno przyczyniały się m.in. do  popularności Trylogii. 

Romantyczne uczucie nie było też obce Don Kichotowi.   Młodszych Czytelników wraz z rodzicami zapraszamy na  familijne warsztaty Czy Don Kichot tańczy w bibliotece?,  które odbędą się  w soboty 19 lutego o 11.00 w Filii Naramowickiej i 26 lutego o 11.00 w Filii Wildeckiej. Zaprosimy m.in. do udziału w rodzinnej grze, w której liczą się spryt, współpraca i dobre pomysły, a także poznamy  najsłynniejszego błędnego rycerza.  Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat  i rodziców. Liczba miejsc ograniczona.  Obowiązują zapisy w filiach. Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. 

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, jakoby książkomaty Biblioteki Raczyńskich miały znajdować się w sklepach sieci Lidl informujemy, że nasze książkomaty usytuowane są poza marketami, a ich działanie nie ma żadnego związku z funkcjonowaniem sklepów.  

11 książkomatów finansowanych, stawianych i obsługiwanych przez Bibliotekę Raczyńskich powstaje aby uzupełnić ofertę biblioteczną i ułatwić dostęp do książek mieszkańcom tych rejonów, gdzie nie ma filii.  Lokalizacje książkomatów, konsultowane m.in. z radami osiedli,  to miejsca, które znajdują się na codziennych trasach poznaniaków, takie jak pętle autobusowe i tramwajowe, okolice szkoły, poczty  i sklepów.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się