Festiwal Niepodległa 2023 z udziałem Instytutu Książki

Festiwal Niepodległa 2023 z udziałem Instytutu Książki

Festiwal Niepodległa 2023 z udziałem Instytutu Książki

Udostępnij

11 listopada, już po raz szósty, Biuro „Niepodległa" zaprasza na atrakcje Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu! Koncerty, parady, warsztaty taneczne, atrakcje dla dzieci zaproszą do wspólnego, radosnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku w program Festiwalu włącza się także Instytut Książki. Świętujmy razem!

Pierwsza edycja Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu odbyła się w 2018 roku. Od tego czasu, co roku, najbardziej rozpoznawalną ulicę stolicy wypełnia radosne świętowanie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 12:00 zespół „Warszawianka", wraz z osobami zgromadzonymi na Placu Zamkowym, weźmie udział w akcji „Niepodległa do Hymnu". Od 13:00 startują sceny na dziedzińcach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Akademii Sztuk Pięknych, a od 14:00 scena na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie – zapraszamy!

Scena dla Dzieci – Dziedziniec Akademii Sztuk Pięknych

Na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych (Krakowskie Przedmieście 5), na Scenie dla Dzieci, 11 listopada pojawią się Groźne Smoki oraz Dzielni Rycerze i Księżniczki. Na najmłodszych uczestników czekają teatrzyki, gry, zabawy i wyjątkowe warsztaty, a na scenie nie zabraknie również sztuczek magicznych.

Dobrej zabawy nie byłoby jednak bez wyobraźni, a wyobraźni – bez czytania. Dlatego Instytut Książki organizuje głośne czytanie dwóch publikacji wydanych w ramach kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek: „Krasnala w krzywej czapce" Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej i najnowszej „Córki antykwariusza" Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Fragmenty czytał będzie Przemysław Stippa, aktor i ambasador kampanii. Na małych uczestników, którzy w tym czasie odwiedzą Scenę dla Dzieci czekają związane z kampanią upominki!

Przy wejściu do namiotu dzieci witać będą postacie z legendarnych polskich dobranocek m.in. Reksio, Bolek i Lolek. Jak co roku na małych konstruktorów i konstruktorki czeka także Strefa Klocków COBI. 

Program Sceny dla Dzieci:

13:00-13:05 – Hymn Polski
13:05-13:10 – Powitanie – Mariusz Orzełek
13:10-13:30 – Instytut Książki zaprasza – „Córka antykwariusza" Justyny Bednarek i „Krasnal w krzywej czapce" – czyta Przemysław Stippa
13:30-14:00 – Spektakl „Legendy polskie" – Teatr pod Orzełkiem
14:00-14:15 – Magik Konrad
14:15-15:00 – Spektakl „Rycerz bez konia" – Teatr Barnaby
15:00-15:25 – Płytoteka małego człowieka – piosenki z najpiękniejszych bajek 
15:25-15:35 – Konkursy z Niepodległą
15:35-15:50 – Magik Konrad
15:50-16:00 – Zabawy z Niepodległą
16:00-16:40 – Spektakl „Trzy razy królewna, trzy razy smok" – Teatr pod Orzełkiem
16:40-16:55 – Magik Konrad
16:55-17:00 – Konkursy z Niepodległą
17:00-18:00 – Koncert Agaty Świętoń

Więcej informacji na temat atrakcji przygotowanych w ramach Festiwalu Niepodległa 2023 – w tym koncertów, tańców ludowych lub licznych parad – można znaleźć Tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się