Festiwal Żar Literatury 2023 odbędzie się we wrześniu

Festiwal Żar Literatury 2023 odbędzie się we wrześniu

Festiwal Żar Literatury 2023 odbędzie się we wrześniu

Udostępnij

W dniach 15-17 września w Żorach odbędzie się kolejna edycja festiwalu Żar Literatury. W tym roku wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in. Andrzej Franaszek, Mira Marcinów, Kacper Pobłocki, Katarzyna Surmiak-Domańska, Wojciech Tochman czy Eliza Kącka.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Biografie: razem i osobno”. „Spróbujemy wyjaśnić fenomen niezwykłej w ostatnich latach popularności książek biograficznych, zapytamy znanych biografistów o ich metody pracy i rozmaite sposoby transponowania życiorysów w opowieści, zorganizujemy warsztaty, dzięki którym uczestnicy będą mogli samodzielnie sporządzić swoje drzewa genealogiczne” – zapowiadają organizatorzy na stronie wydarzenia.

Wśród festiwalowych wydarzeń znajdą się spotkania autorskie i dyskusje z pisarzami, ale także warsztaty dla młodzieży, literackie zabawy przeznaczone dla najmłodszych oraz pokazy filmowe. Ze szczegółowym programem festiwalu można zapoznać się TUTAJ.

Organizatorem Festiwalu Żar Literatury jest Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna, zaś jego patronem – Prezydent Miasta Żory. Wydarzenie jest realizowane z budżetu Miasta Żory.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się