Film „Chłopi” z milionową widownią po czterech weekendach od premiery

Film „Chłopi” z milionową widownią po czterech weekendach od premiery

Film „Chłopi” z milionową widownią po czterech weekendach od premiery

Udostępnij

Po czterech weekendach od premiery „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana zebrali w kinach ponad milionową widownię – poinformowała w poniedziałek PAP Joanna Jakubik z firmy produkcyjno-dystrybucyjnej NEXT FILM. Polska premiera kinowa filmu miała miejsce 13 października.

 

„To nie tylko najlepszy polski film tegorocznego box office, ale też jedyna rodzima produkcja, która przekroczyła milion widzów” – podkreślono w przesłanej informacji.

Jak podkreślono, „widzowie pokochali »Chłopów« kompleksowo – nie tylko film, ale również nowe, ilustrowane obrazami z produkcji, wydanie noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta, a także ścieżkę dźwiękową, autorstwa Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra”.

Przypomniano także, że „płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu »Chłopi« jest już dostępna na płycie CD w sklepach muzycznych w całej Polsce”. „Występują na niej, pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, topowi artyści – Kayah, Ralph Kamiński, Laboratorium Pieśni, Dagadana, Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa i wielu innych” – napisano, dodając, że „ścieżka dźwiękowa powalczy o nominację do Oscara w kategorii muzyka – Best Original Score”.

„Film został zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawiają się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski” – napisano.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się