Jedność - Wakacje z książkami
XXV Międzynarodowe Targi Książki, Lwów

XXV Międzynarodowe Targi Książki, Lwów

Finał XXV Forum Wydawców we Lwowie [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Dziś ostatni dzień jubileuszowego XXV Forum Wydawców we Lwowie. W sobotę 22 września na targach i towarzyszącym im festiwalu literackim odbyło się kilkanaście wydarzeń z udziałem polskich autorów, którzy pojawili się we Lwowie na zaproszenie Instytutu Książki.

Z ukraińską publicznością spotkał się Bronisław Wildstein. Spotkanie, które poprowadził znany dziennikarz niezależnej Espresso TV Anton Borkowski, toczyło się m.in. wokół ostatniego zbioru esejów Wildsteina O kulturze i rewolucji, wpisując się w cykl imprez poświęconych wiodącemu tematowi tej edycji targów, jakim był „rynek wolności”. Uczestników spotkania żywo interesowały także wnioski, jakie Ukraina może wyciągnąć z polskich doświadczeń transformacji ustrojowej, której mechanizmy opisywane były przez Wildsteina w jego wcześniejszych książkach.

W sobotę intensywny dzień we Lwowie miał także Jacek Dukaj prezentujący we współpracy z wydawnictwem Astrolabium ukraiński przekład Lodu. Autor był gościem poranka w ukraińskiej telewizji, podpisywał książki na stoisku wydawcy i wraz z tłumaczem swojej książki, Andrijem Pawłyszynem, zaprezentował ją na wieczornym spotkaniu we lwowskim Press Clubie. Dziś, podczas ostatniego dnia targów wziął także udział – m.in. wraz z Wojciechem Miłoszewskim – w dyskusji o kondycji polskiej fantastyki. 

Bronka Nowicka, która wystąpiła ze swoją prozą poetycką na sobotniej, festiwalowej „Nocy poetów”, spotkała się dziś z miłośnikami poezji na targach.

W sobotę we Lwowie miała miejsce także prezentacja ukraińskiego przekładu Narzeczonej Schulza z udziałem Agaty Tuszyńskiej. Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie odbyło się spotkanie z Andrzejem Franaszkiem poświęcone postaci wielkiego lwowianina, Zbigniewa Herberta. Z kolei na zaproszenie Instytutu Polskiego w Kijowie z okazji ukraińskiej premiery Morfiny z publicznością spotkał się Szczepan Twardoch.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się