Finałowa edycja Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie

Finałowa edycja Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie

Finałowa edycja Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie

Udostępnij

Po kilku miesiącach intensywnych działań, spotkań, warsztatów i wydarzeń specjalnych w wielu miastach Fundacja Czas Dzieci zmierza do Lublina! Finałowa edycja tegorocznego Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej ─ Ojce i Dziatki odbędzie się w dniach 16-19 września, a gościć nas będą: Centrum Spotkania Kultur, Dom Słów oraz filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 

 

O największych atrakcjach trudno mówić, bo jak podkreślają organizatorzy ─ dla każdego dziecka jest ważne zupełnie coś innego. Bardzo widoczny w tegorocznym programie jest nurt ekologiczny. Tu warto zwrócić uwagę na wystawę stworzoną dla najmłodszych uczestników festiwalu na podstawie książek Tomasza Samojlika. Na przedszkolaki w Centrum Spotkania Kultur czeka nie tylko przestrzeń, w której mogą odkrywać tajemnice polskich parków narodowych, ale także karty pracy przypominające do złudzenia mapę turystyczną. Na młodych wielbicieli przyrody czekają także warsztaty kreatywne z Dominiką Czerniak-Chojnacką oraz cykl przyrodniczy w Biotece.

W Biblio ─ stałym już miejscu na mapie corocznego festiwalu ─ prawdziwe święto komiksu: wystawa prezentująca współczesne komiksy dla dzieci Swoją obecność na warsztatach zapowiedział scenarzysta komiksowy Bartosz Sztybor, nagrodzony m.in . w konkursie im. Janusza Christy. 

Cytując Agnieszkę Karp-Szymańską, dyrektor programową festiwalu: "Obecnie komiks to propozycja już nie tylko dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców podejmuje tematy współczesne, ważne także w świecie dzieci i młodzieży. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach ─ to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą". 

Emocji nie zabraknie również w aktywnościach zaproponowanych przez Dom Słów, bo to tutaj oglądać będzie można niezwykłą wystawę Iwony Chmielewskiej „Abecadło", a sama artystka połączy się z uczestnikami online i weźmie udział w pełnym atrakcji wernisażu. 

Ponadto, z dziećmi spotkają się: Justyna Bednarek, Katarzyna Ryrych, Małgorzata Swędrowska, Magdalena Górska oraz Piotr Fąfrowicz. 

Festiwal międzypokoleniowy nie mógłby obyć się bez wyraźnego elementu łączącego pokolenia. W tym roku  jest nim wystawa ilustracji Štěpána Zavřela . Po raz pierwszy polskiej publiczności przybliżymy sylwetkę tego wielkiego artysty. Wystawę będzie można oglądać w przestrzeni Centrum Spotkania Kultur ─ głównego partnera festiwalu. 


Wszystkie wydarzenia są darmowe, ale obowiązują zapisy: 

www.festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-lublin/  


Liczba miejsc ograniczona!

 


Festiwal organizuje Fundacja Czas Dzieci. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Partner Fundacja PZU. 

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się