Finałowy tydzień GovTech Festival

Finałowy tydzień GovTech Festival

Finałowy tydzień GovTech Festival – w weekend maraton programowania, w którym pula nagród to ponad 400 tys. zł

Udostępnij

W najbliższy weekend, 27-29 listopada, odbędzie się HackYeah, czyli wirtualna edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Łączna pula nagród dla programistów, którzy wezmą w nim udział, przekroczyła 400 tys. zł. Ostatni weekend listopada to także Game Jam, czyli maraton programowania gier organizowany we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, w którym oprócz atrakcyjnych nagród finansowych, do wygrania jest także wyjazd na Expo do Dubaju. W piątek, 27 listopada, w ramach GovTech Festival odbędzie się również finał HackJunior, czyli konkursu programowania dla uczniów szkół podstawowych.

HackYeah – do wygrania nagrody o łącznej wartości ponad 400 tys. zł

HackYeah 2020 to szósta edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie, która w tym roku jest jednym z głównych wydarzeń trwającego przez cały miesiąc GovTech Festival. Najbliższa edycja odbędzie się w sieci w dniach 27-29 listopada 2020 r. Uczestnictwo w hackathonie jest darmowe, a pula nagród przekroczyła już 400 tys. zł. HackYeah zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które będą odpowiedzią na realne problemy. Podczas najbliższej edycji HackYeah uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Swoje wyzwania przedstawiły zarówno organizacje pozarządowe, biznesowi giganci, jak i instytucje publiczne, a uczestnicy przez 40 godzin będą tworzyć rozwiązania programistyczne m.in. w obszarach zdrowia, ekologii oraz cyfryzacji procesów administracyjnych. Zwycięskie zespoły będą miały szansę na dalszy rozwój swoich projektów i wdrażanie ich w życie. 

„Hackathony to doskonała formuła poszukiwania rozwiązań programistycznych dla bieżących wyzwań, o czym przekonaliśmy się podczas poprzednich edycji HackYeah. Tym razem spotykamy się wyłącznie w formule online, wirtualnie łącząc poszukujących innowacyjnych rozwiązań z najzdolniejszymi programistami. Wśród wyzwań m.in. pomoc przy digitalizacji procesów podatkowych, czy aplikacje pozwalające na efektywne gospodarowanie zasobami wody. Każdy uczestnik hackathonu może więc nie tylko wziąć udział w świetnej zabawie, w której stawką są wysokie nagrody pieniężne, ale także zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. To szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii, by wspólnymi siłami wypracowywać optymalne rozwiązania cyfrowe służące nam wszystkim” – mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Game Jam – maraton programowania gier

Częścią hackathonu HackYeah, który w tym roku stanowi jedno z głównych wydarzeń GovTech Festival, będzie także Game Jam, czyli maraton programowania gier wideo organizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu wspólnie z GovTech Polska. Podczas Game Jam powstaną gry, których motyw przewodni wybrany zostanie w głosowaniu internautów. Łączna pula nagród finansowych w Game Jam, które sponsorowane są przez GovTech Polska, wynosi 60 tys. zł, a nagrodą specjalną dla zwycięskiego zespołu będzie możliwość zaprezentowania gry podczas Światowej Wystawy Expo w Dubaju, co umożliwi partner wydarzenia – Polska Agencja Inwestycji i Handlu. 

HackJunior, czyli programowanie dla najmłodszych 

27 listopada w ramach GovTech Festival odbędzie się również finał i rozstrzygnięcie HackJunior, czyli konkursu dla młodzieży ze szkół podstawowych, którego celem jest promowanie wykorzystania nowych technologii w nauce oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. W konkursie HackJunior mogą wziąć uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski, a prace konkursowe powinny zostać przesłane do 27 listopada. Zadanie polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania lub wykorzystania nowych technologii. Szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają nagrody rzeczowe, a każdy uczeń biorący udział w wyzwaniu otrzyma specjalny certyfikat uczestnictwa w HackJunior.

Cyfrowy Wolontariusz i Las GovTech Festival

GovTech Festival to także promocja cyfrowych aktywności poprzez inicjatywę Cyfrowego Wolontariatu. Dzięki temu przedsięwzięciu każdy może nie tylko rozwijać swoje cyfrowe umiejętności i pomagać w tym innym, ale także, dzięki współpracy GovTech Polska z Lasami Państwowymi, przyczynić się do odnowienia lasu na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi. Za każdą wypełnioną ankietę dotyczącą cyfrowych aktywności, Lasy Państwowe zasadzą w imieniu uczestników kolejne drzewa na terenach dotkniętych klęską żywiołową, tworząc w ten sposób Las GovTech Festival. Uczestnicy mogą ponadto sami zagłosować na nadleśnictwo, na terenie którego ich zdaniem las powinien zostać odbudowany w pierwszej kolejności. Inicjatywa jest częścią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, którego głównym celem jest wsparcie osób starszych w trudnych czasach pandemii. W listopadzie inicjatywa rozszerzyła się o możliwość zgłoszenia chęci pomocy w kwestiach podnoszenia kompetencji cyfrowych u seniora. Poprzez akcję #WspierajSeniora każdy może pomagać innym w korzystaniu z narzędzi do komunikowania się na odległość czy załatwianiu spraw urzędowych przez Internet. Żeby zostać Cyfrowym Wolontariuszem i nieść pomoc osobom starszym, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie.

Czwarty tydzień GovTech Festival

W finałowym, czwartym tygodniu, w ramach GovTech Festival odbywają się także m.in.: warsztaty online pt. „Komputer dla Cyfrowych Debiutantów” poświęcone zakupom w sieci, konferencja „An Israeli Eye on A.I. – Embassy of Israel in Poland” organizowana przez ambasady krajów Grupy Wyszehradzkiej i Izraela, webinarium „Autonomia kontra automatyzacja – etyka sztucznej inteligencji”, wirtualny pokaz showroomu Fabryki Przyszłości, dwudniowe warsztaty pt. „{no}code Bootcamp” poświęcone skutecznemu zarządzaniu projektami w pracy zdalnej, „Cyber Future – Konferencja IT dla Biznesu”, debata „2021 rokiem Stanisława Lema - proroka technologii" oraz webinarium „Digital Ethics – konsument a technologie”.

GovTech Festival

GovTech Festival to trwający miesiąc projekt edukacyjno-technologiczny o globalnym zasięgu. W festiwalu, którego celem jest przybliżenie obywatelom cyfrowego świata poprzez cykl wydarzeń online, może wziąć udział każdy zainteresowany. Przez cały listopad w ramach GovTech Festival organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie oraz otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 

GovTech Festival to wydarzenia główne i wydarzenia towarzyszące organizowane przez partnerów festiwalu. Do najważniejszych wydarzeń festiwalu, poza odbywającymi się w tym tygodniu HackYeah i Game Jam, należą: webinarium na temat branży gamingowej pod patronatem Internet Governance Forum, które odbyło się 6 listopada, #FakeHunter Challenge, który został zorganizowany 13-15 listopada wspólnie z Polską Agencją Prasową oraz Hackathon dla Miast – maraton programowania zorganizowany wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju, który odbył się 20-22 listopada.

Organizator i patronat

GovTech Festival organizowany jest przez GovTech Polska, czyli międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Festiwal odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, Grupy Wyszehradzkiej oraz Internet Governance Forum 2021, czyli jednej z inicjatyw ONZ. Festiwal otrzymał także patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Partnerami strategicznymi GovTech Festival są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Prasowa, Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Lasy Państwowe, Allegro oraz Play. 

GovTech Polska

GovTech Polska został powołany do życia w 2018 roku. To międzyresortowy program realizowany w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Jego nadrzędnym celem jest usprawnienie dialogu między sektorem publicznym a innowatorami. To most łączący administrację publiczną z przedsiębiorcami, startupami, środowiskiem naukowym i  obywatelami. 

Program łączy wszystkich, którzy za pomocą innowacyjnych technologicznie narzędzi stają odważnie naprzeciw wyzwaniom z jakimi mierzy się sektor publiczny. Usprawniają tym samym efektywność działania sfery publicznej podnosząc jakość życia obywateli.

Kontakt w sprawie GovTech Festival: govtechfestival@kprm.gov.pl 

Strona www: www.govtechfestival.com

Kanały SM:

FB: @GovTechFestival, @GovTechPolska

IG: @GovTech_Polska

TT: @GovTechPL

YT: GovTech Polska


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się