Firma Casio udostępnia za darmo pomoce naukowe on-line, aby wspierać e-nauczanie

Firma Casio udostępnia za darmo pomoce naukowe on-line, aby wspierać e-nauczanie

Firma Casio udostępnia za darmo pomoce naukowe on-line, aby wspierać e-nauczanie

Udostępnij

Kalkulator naukowy i graficzny CASIO dostępny jest w przeglądarce internetowej. Marka wspiera nauczycieli i uczniów w nauce w okresie zamknięcia szkół .

Nauka w domu z Casio

TOKIO, 24 kwietnia 2020 r. /PRNewswire/ -- Podczas konferencji prasowej w Tokio Firma Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła, że udostępniła za darmo na całym świecie pełen zestaw narzędzi obliczeniowych, aby wspierać zdalne nauczanie w szkołach na całym świecie podczas epidemii koronawirusa.

Kalkulatory naukowe oraz dodatkowe pomoce dydaktyczne dostępne są na stronie ClassPad.net ; emulator do kalkulatora naukowego z polskim menu: https://kalkulatory.pl/nauka-w-domu-z-casio/

Emulatory zaawansowanych kalkulatorów dotychczas były dostępne jedynie po uiszczeniu opłaty abonamentowej. Zestaw PLUS daje użytkownikom dostęp do najbardziej zaawansowanych obliczeń funkcji i wykresów w ClassPad.net. Firma Casio udostępniła także bezpłatnie oprogramowanie Manager i Emulator dla nauczycieli prowadzących zajęcia w sieci. Oba rozwiązania będą bezpłatne do 31 sierpnia 2020 r. [i]

ClassPad.net to usługa internetowa pozwalająca użytkownikom na obliczanie funkcji, tworzenie wykresów oraz przeprowadzanie obliczeń statystycznych i geometrycznych. Użytkownicy mogą dowolnie tworzyć funkcje, figury geometryczne i wykresy w oknie przeglądarki.

Firma Casio udostępnia teraz najbardziej zaawansowaną wersję PLUS dając użytkownikom dostęp do systemu algebry komputerowej, który umożliwia m.in. obliczenia na bazie wzorów oraz odręcznie zapisywać wzory. Wykresy i inne dane tworzone w ClassPad.net można zapisać i udostępnić indywidualnie oraz w czasie lekcji on-line.

Bezpłatnym dostępem objęte są także aplikacje Casio Manager i Emulator dla nauczycieli, które pozwalają na odwzorowanie działania kalkulatorów naukowych na komputerach. Obie aplikacje współpracują z narzędziami wideokonferencji, dzięki czemu uczniowie mogą z łatwością śledzić wykresy i wzory pisane przez nauczyciela na ekranie w trakcie zajęć w sieci. Nawet wtedy, kiedy uczniowie nie mogą uczęszczać osobiście na zajęcia ze względu na zamknięcie szkół i nakaz pozostania w domu, nauczyciele mogą korzystać z narzędzi do uczenia przeprowadzania obliczeń z łatwością przez internet. Wystarczy pobrać i zainstalować oprogramowanie ze specjalnej strony podanej poniżej.

Specjalna strona

https://edu.casio.com/softwarelicense/aid/; Firma Casio prowadzi także oficjalną stronę dla nauczycieli i uczniów. Wybierz język kraju pod adresem http://edu.casio.com/ke/links/#links.

Link do emulatora kalkulatora naukowego z polskim menu FX-991CEX: https://kalkulatory.pl/nauka-w-domu-z-casio/

[i] Wyłącznie aplikacje CASIO ClassPad i CASIO fx-CG500 (iOS/Android): bezpłatne przez sześć miesięcy od daty pobrania.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się