„Galaktyka Lema” – nowy serwis narracyjny Polskiego Radia

„Galaktyka Lema” – nowy serwis narracyjny Polskiego Radia

„Galaktyka Lema” – nowy serwis narracyjny Polskiego Radia z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Udostępnij

W poniedziałek 13 września wystartował multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Oprócz najważniejszych informacji o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych autorów m.in. fantastyki naukowej oraz archiwalnych wypowiedzi pisarza, narracyjny serwis Galaktykalema.pl – dostępny również w angielskiej wersji językowej – zawiera premierową grę przeglądarkową osnutą na motywach jego „Bajek robotów”.

– Udaj się w niezwykłą międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku – poznaj multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Poznaj Galaktykę Lema – zachęcają twórcy serwisu Galaktykalema.pl.

To właśnie Polskie Radio jako pierwsze wysłało Lema w kosmos. A właściwie jego cząstkę w postaci głosu pisarza. Nagranie wyemitowane w 1961 roku przebiło w postaci fali radiowej atmosferę i od tego czasu mknie przez galaktykę z prędkością światła. Dlatego przewodnikiem po niezwykłej przygodzie, jaką jest poznawanie treści serwisu, jest głos samego Lema – utrwalony w unikatowych nagraniach, nieudostępnianych od czasu ich emisji antenowej.

Dzięki narracyjnemu serwisowi internetowemu Polskiego Radia użytkownik może m.in. poznać najważniejsze dzieła Stanisława Lema, zagłębić się w świat biografii pisarza i odkryć tajniki jego warsztatu. A nowoczesna szata graficzna i obiekty 3D sprawią, że podróż po wirtualnym układzie planetarnym może być niezapomnianym przeżyciem.

Integralną częścią witryny Galaktykalema.pl jest specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach „Bajek robotów” Stanisława Lema. Rozgrywka, która wymaga od gracza zręczności i wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, może być znakomitym doświadczeniem międzypokoleniowym i zachętą do sięgnięcia po twórczość pisarza.

Z myślą o zagranicznych wielbicielach twórczości Stanisława Lema serwis został przygotowany również w angielskiej wersji językowej pod adresem Lemgalaxy.com.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się