Gdańsk: Wypożyczanie książek przez całą dobę -

Gdańsk: Wypożyczanie książek przez całą dobę -

Gdańsk: Wypożyczanie książek przez całą dobę - zaczęły działać cztery książkomaty

Udostępnij

Przy czterech filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (WiMBP) w Gdańsku zaczęły działać książkomaty, w których przez całą dobę samoobsługowo można zarówno książki odebrać, jak i zwrócić.

W poniedziałek odbyła się uroczystość odsłonięcia jednego z paczkomatów w filii WiMBP na gdańskim Chełmie. Przy okazji uruchomienia urządzenia otwarto też po remoncie Bibliotekę Chełm.

"Czytelnikom proponujemy nowość i nowoczesność. "Urodziły nam się czworaczki". Mamy aż cztery książkomaty w gdańskich bibliotekach: tu na Chełmie, Kokoszkach, Morenie i Żabiance czyli tam, gdzie powstały blokowiska, gdzie często po powrocie z pracy nie ma już czasu, aby podejść do biblioteki w godzinach jej otwarcia" - powiedział dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku Jarosław Zalesiński.

Na Chełmie i Kokoszkach stanęły książkomaty 42-skrytkowe, zaś na Morenie i Żabiance mniejsze, 18-skrytkowe. Każda skrytka może pomieścić do pięciu tytułów czyli tyle, ile może jednorazowo wypożyczyć czytelnik w bibliotece w Gdańsku.

Aby skorzystać z tych samoobsługowych urządzeń należy mieć przy sobie kartę biblioteczną.

Zakup książkomatów dla Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku sfinansowały dwa samorządy: pomorski oraz miejski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się