Poznański Festiwal Kryminał, GRANDA

Poznański Festiwal Kryminał, GRANDA

Granda po raz czwarty w Poznaniu

Udostępnij

Norwesko-brytyjsko-polska plejada autorów uświetni czwartą edycję Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Od 21 do 23 września stolicą Wielkopolski rządzić będą spotkania m.in. z Rachel Abbott i Jørnem Lierem Horstem. Polskich gwiazd również nie zabraknie.

Idiom tegorocznej GRANDY – Bohater – to pojęcie bez dna. Będziemy go z naszymi gośćmi oglądać z każdej strony i rozkładać na czynniki pierwsze. Jak prawdziwi tropiciele zagadek. Bo mamy bohaterów kryminałów. Ale są też nimi pisarze, specjaliści-konsultanci, którzy z nimi współpracują na co dzień, są nimi miasta. Mamy nadzieję, że nasza publiczność wyjdzie z Festiwalu głodna kolejnych wrażeń i jak zawsze zadowolona. Tego ostatniego jesteśmy w sumie pewni – w tym roku mamy na pokładzie Festiwalu jasnowidza, więc przyszłość nie jest już dla nas zagadką" – mówi Marita Lipska, Dyrektor Festiwalu.

GRANDA ściąga do Poznania tych, którzy piszą kryminały, tropią przestępców, badają miejsca
i okoliczności zbrodni zawodowo czy rozkładają na czynniki pierwsze ciemne strony ludzkiej natury. I stale rosnącą publiczność. Tym razem organizatorki postawiły na prawie 30 polskich pisarzy i reportażystów, by wymienić tylko Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Justynę Kopińską, Vincenta V. Severskiego czy Anetę Jadowską. W gronie gości pojawi się też Brytyjka Rachel Abbott i norweski autor kryminałów, były policjant Jørn Lier Horst. Obok nich spotkamy cały szereg profesjonalistów współpracujących z uniwersytetem SWPS oraz Zakładem Medycyny Sądowej, w tym dra Bogdana Lacha oraz policjantów i byłych więźniów. Nie zabraknie także akcentów kryminalno-kabaretowych oraz wydarzeń dla dzieci i wielkiej gali tegorocznych premier.

W dniach poprzedzających GRANDĘ i w czasie Festiwalu w całym mieście działać będą Stacje Sensacje – prowadzone przez partnerów Festiwalu punkty spotkań, zabaw, gier i warsztatów. Specjalne wydarzenie w swojej siedzibie przygotował m.in. Zakład Medycyny Sądowej oraz Biblioteka Raczyńskich i Biblioteka w Suchym Lesie. Towarzystwo Muzyczne im. Wieniawskiego zaprosi na widowisko „Shelock Holmes morduje skrzypce”, a Liceum nr 1, Marynka, na spotkania z młodymi pisarzami. Będzie można także wziąć udział w warsztatach pisarskich Maszyny do Pisania i zobaczyć spektakl ASZ Teatru. To tylko część kryminalnych atrakcji, których dopełnieniem będzie czerwona kawa u Brismanów.

Towarzyszem GRANDY jest Miasteczko Książek, w którym będzie można zapoznać się z szeroką ofertą wydawniczą, odpocząć w strefie chill-outowej oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe przygotowane przez Fundację GRANDA jest bezpłatny. Na wybrane spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy lub wejściówki. Niektóre wskazane w programie punkty ze względu na tematykę przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.

Dokładny plan Festiwalu oraz mapa Stacji Sensacji są dostępne na stronie wydarzenia: www.festwial-granda.pl. Bieżące informacje można też znaleźć na profilu FB www.facebook.com/festiwalgranda. Pełne informacje o Miasteczku Książek znajdą się na www.wmposnania.pl.

Sponsorami Festiwalu są: Chocolissimo i TEXTRA. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się